Gündem Haberleri

  70'lik İngiliz geline 26'lık Urfalı damat

  Hürriyet Haber
  21.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere, Sarah ve Musa'dan sonra yeni bir İngiliz-Türk evliliğini konuşuyor. Ancak bu kez İngiliz gelin 70, Türk damat ise 26 yaşında.

  70 yaşındaki Liverpoollu gelin Rene Jackson ile, Urfa Halfetili Emin Aslan, KKTC'nin Girne kentinde 1996'da tanıştılar. Emin Aslan, Girne limanında seyyar satıcılık yaparak ve portre çizerek hayatını kazanıyordu. Rene ise, 18 yıl önce eşini kaybettiği için yalnız yaşıyordu. İlişki, Rene'nin bir sonraki yılın kışında yine KKTC'ye gelmesiyle sürdü.

  Rene: Emin bana aşık

  Ancak bu gezide, Rene trafik kazası geçirdi. Emin Aslan ise, 70'lik arkadaşını hastanede kaldığı süre içinde hiç yalnız bırakmadı. Bu durum, çiftin ilişkisini güçlendirdi. Hatta Rene, ‘‘Hastanede Emin bana büyük ilgi gösterdi. Beni ilk gördüğü günden beri beğendiğini ve beraber olmak istediğini söyledi. Ben de ona aşık olduğumu anladım’’ dedi.

  İngilizler vize vermiyor

  Aynı zamanda KKTC kickboks şampiyonu olan Emin ile Rene 10 Şubat 1998'de Girne'de evlendiler. 70 yaşındaki Rene'nin, torunu yaşındaki Urfalı genç ile evlenmesine İngiliz Basını büyük ilgi gösterdi. Ancak yaşlı kadının ailesi evlilik haberini duyunca onunla görüşmeyi kesti. Vize alamayan Emin İngiltere'ye gidemediği için çift şimdilik beraber oturamıyor.

  Emin, Apo'nun hemşehrisi

  Oğullarının 70'lik İngilizle evlenmesine, Urfa'nın Halfeti ilçesindeki Emin'in ailesi de onay verdi. Nikahtan önce Emin'in ailesine konuk olan Rene, ‘‘Emin'in annesi oğluna (çocuk sahibi olmak istemiyor musun?) diye sordu. Emin, (Ölene kadar Rene'ye bakmak istiyorum, sonra çocuk sahibi olurum) deyince evliliği onayladılar’’ dedi. Bilindiği gibi Halfeti, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın memleketi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı