Ege Haberleri

EGE

  700 çukur var konu yargıda

  Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)
  14 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 13 Ekim 2011 - 22:10

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, öğrenci Sinem Masat’ın düşüp yaralanmasına neden olan, bölgenin SİT’ten çıkarılması amacıyla örnek alınması için kazılan çukurların mahkemelik olduğunu söyledi.

  AYDIN Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Meslek Yüksekokulu’nda yaklaşık bir hafta önce Basım ve Yayın Teknolojileri birinci sınıf öğrencisi Sinem Masat (18) arkadaşlarının fotoğrafını çekmek isterken kampüsteki bir çukura düşüp yaralandı. Üniversiteli kız tedavisinin ardından taburcu edilirken Rektör Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, 700 çukur daha olduğunu söyledi.

  SİT örneği için

  Bölgenin 3’üncü sınıf SİT alanı statüsünden çıkartılması için Kültür Bakanlığı’na bağlı Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından örnek alınması için çukur kazdırıldığını belirten Birincioğlu, şunları söyledi:

  “Çukurların kapatılması ya da çevresinde güvenlik önlemi alınmasının sorumluluğu bizde değil. Durum biraz karışık, çukuru kazan firma ile üniversite arasında bir dava var. Kampuste 700 çukur var ve 600 çukur daha açılabilir. Çukuru kazan firmanın çevresinde güvenlik önlemi alması gerekiyor.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı