Gündem Haberleri

GÜNDEM

  700 bin dolar iddiası ihbarcı polisten gelmiş

  Bülent SARIOĞLU / ANKARA
  21 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 20 Ağustos 2009 - 23:36

  Kızı Münevver’i vahşi cinayete kurban veren Süreyya Karabulut’un, “Şüpheli Cem Garipoğlu olay gecesi yakalanıp bırakıldı” iddiasını, cinayeti soruşturan bir emniyet mensubunun ihbarına dayanarak gündeme getirdiği ortaya çıktı.

  Karabulut, İçişleri Bakanlığı müfettişlerine verdiği ifadede, “Telefonda bir emniyet mensubu ihbarda bulundu. Ondan aldığım bilgiye göre 700 bin dolar, 3 pasaport ve 4 cep telefonu zabıtlara geçirilmedi” dedi.

  Garipoğlu çalışanları sorgulandı

  18 yaşındaki Münevver Karabulut’un bir numaralı katil şüphelisi Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu ile amcası Hayyam Garipoğlu’nun yanında çalışan 9 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorguya alındı. Bu kişiler “Cem’i çalışanlar saklıyor” ihbar mektubu üzerine gözaltına alındı ve Cinayet Büro Amirliği’ne götürüldü. Sorgulananlar arasında Garipoğlu Ailesi’ne ait şirketlerin üst düzey yöneticilerini de bulunuyor.

  Vali: Cem’in bulunmaması ailenin vebalidir

  İstanbul Valisi Muammer Güler, “Cem’in ailesinin bu konudaki manevi mükellefiyetini bir kez daha hatırlatıyorum. Eğer bu çocuğa yardımcı olunuyorsa ve bir yerde saklanıyorsa bu bir vebaldir. Ailesinin bu vebalin altında olmamaları lazım” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı