Gündem Haberleri

  70 tutuklu ve hükümlü naklediliyor

  Hürriyet Haber
  05.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Kırşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nde dün akşam saatlerinde çocuk mahkumların çıkardığı yangında hasar gören C-4 koğuşunda kalan yaklaşık 70 tutuklu ve hükümlü, komşu illerin cezaevilerine naklediliyor.

  Kırşehir Valisi İrfan Kurucu, dün akşam saat 20.00 civarında 8 çocuk tutuklu ve hükümlünün, 3. kattaki C-4 sübyan koğuşunda, yatakları yakmaları ve tutuşturdukları kağıt parçalarını çatıya atmaları sonucu başlayan yangının, çevre il ve ilçelerden gelen itfaiye ekiplerinin yoğun gayretleri sonucu 01.00 sıralarında kontrol altına alındığını ve saat 04.00 sıralarında da yangının tamamen söndürüldüğünü kaydetti.

  Vali Kurucu, yangının diğer koğuşlara sıçramadan söndürüldüğünü belirterek, "Yangın çatıda devam etti. Yaklaşık 450 tutuklu ve hükümlünün kaldığı cezaevinin çatısının 3’te 2’si yandı. İçeride de sadece C-4 koğuşunda bazı demirbaş eşya yandı" dedi.

  Kurucu, yangında en fazla hasar gören C-4 koğuşunda kalan çocukların da içinde bulunduğu 70 tutuklu ve hükümlünün, komşu illerin cezaevilerine nakillerinin başladığını söyledi.

  Cezaevi yetkilileri de yangında yaklaşık 15 milyar liralık maddi zarar meydana geldiğini, soruşturmanın devam ettiğini ve yangını çıkaranlar hakkında yasal işlem yapılacağını kaydettiler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı