70 milyon YTL gizli hesap çıktı BDDK murakıbı Evcil’e çalıştı

Soner GÜREL / ANKARA-BURSA (DHA)
03 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 03 Ağustos 2006 - 07:48

TMSF görevlileri, "Bozuk Para Operasyonu" kapsamında tutuklanan Erol Evcil’in başka kişiler üzerine kayıtlı 70 milyon YTL’ye yakın gizli hesabını ortaya çıkardı. Bursa, Ankara ve İstanbul’da eşzamanlı düzenlenen baskınlarda, biri BBDK’da murakıp, diğerleri üst düzey bankacı olmak üzere 7 kişi gözaltına alındı.

HÜRRİYET’in bir ay kadar önce duyurduğu, Erol Evcil ile Nilüfer Seyahat’in sahibi Hüseyin Kayapalı’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin tutuklandığı operasyonda ikinci aşamaya geçildi. ’Bozuk Para’ adı verilen operasyonda, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) görevlileri, Evcil’in başka kişiler üzerine kayıtlı 70 milyon YTL’ye yakın gizli hesabını ortaya çıkardı. Bursa Ankara ve İstanbul’da eş zamanlı düzenlenen baskınlarda birisi Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nda murakıp, diğerleri üst düzey bankacı olmak üzere 7 kişi gözaltına alındı. BDDK’daki murakıbın, Evcil’e BDDK’da yürütülen gizli işlemlerle ilgili bilgi aktardığı tespit edildi.
/images/100/0x0/55eb3a04f018fbb8f8b3995b
TATİLDE GÖZALTI:

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda Bursa ve İstanbul’da yürütülen operasyonda, gözaltına alınanların çeşitli bankaların Beyoğlu, Ümraniye ve Karaköy şube müdürleri Süleyman Özbek, Ersan Fehmi Akkuş ve Esra Goral olduğu belirtildi. Polis yetkilileri, bir bankanın Maltepe şube müdürünün de tatilde olduğunu ve burada gözaltına alınması için işlem yapıldığını söyledi. Aynı saatlerde Bursa’da da operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınanın bir bankanın Santral Garaj Şubesi’nde çalışan Berrin S. olduğu öğrenildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen operasyonda yeni gözaltılar olabileceği ifade edildi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı