70 milyon Euroluk piyasa

Hürriyet Haber
08 Ocak 2015 - 10:59Son Güncelleme : 08 Ocak 2015 - 10:59

Bundesliga’da ekipleri, ara transferde kadrolarına alacak futbolcular için yaklaşık 70 milyon Euro’ya yakın için bütçe ayırdı.

ARA transfer takımların eksiklerini tamamlama ve kadrolarında yer vermek istemedikleri futbolcuları göndermek için büyük bir fırsat. Bundesliga ekipler70 milyon Euroluk piyasai de bu fırsattan yararlanmak için kollarını sıvadı.

Bundesliga’nın 18 takımı ara transferde ya futbolcu gönderecek ya da kadrosuna yenilerini dahil edecek. Böylece sezonun ikinci yarısı öncesi kadrosuna son şekli verme hesapları yapıyor takımlar. Transfer borsası da zaten açıldı. Takımlar kadrolarını güçlendirmek için yaklaşık 70 Milyon Euroluk bir bütçe ayırdı. Ara transferde özellikle alt sıralarda yer alan takımlar futbolcu arayışında. Üst sıralara çıkmak ve ligde kalma telaşı yaşayan bu takımlar ara transfer sayesinde eksiklerini giderip sezonun ikinci yarısını sorunsuz tamamlama hesapları yapıyor.

Futbolcu transferlerini Ocak ayı içinde yapılacak kış kampı öncesi tamamlamak isteyen kulüpler, böylece kadrolarına kattıkları yeni futbolcuları kampa götürmeyi planlıyor. Dortmund ilk transferini Avusturya’dan yaptı. Kampl’ı RB Salzburg’dan alan Sarı Siyahlar, orta saha futbolcusu için tam 10 milyon Euro harcadı. Alt sıralarda kurtulmak ve ligde kalmak için kesenin ağzını açan diğer iki kulüp ise Stuttgart ile Hamburg. Her iki takım da ciddi anlamda futbolcu arayışını sürdürüyor.

BAYERN MÜNİH RAHAT

Bundesliga takımları arasında en rahat olanı lider Bayern Münih. Lider ara transferde kadrosuna yeni futbolcu ekleme planları yapmıyor. Hoffenheim, Wolfsburg ve Paderborn da ara transfer için bütçe ayırmayan diğer kulüpler. Leverkusen ve Mönchengladbach da ara transfer için 10'ar milyon Euroluk bütçe ayırdı. Leverkusen, Levin Öztunalı'yı Werder Bremen'e kiralayarak 2 Milyon Euro gelir elde etti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı