ANKARA HABERLERİ

70’lik dededen paten şov

Hürriyet Haber
28.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Başkent’te paten kayan 70 yaşındaki Ümit Yalçınkaya, görenleri şaşkına çeviriyor.

Hürriyet Haber

Gün içinde işlerini patenle halledebildiğini belirten Yalçınkaya’yı sokakta gören gençler ise, “Bravo dede” diye sesleniyor. Büyükşehir Belediyesi’nden emekli 70 yaşındaki Ümit Yalçınkaya, 33 yıldır Başkent sokaklarında paten kayıyor. Görenleri şaşkına çeviren Ümit dede, paten kaymaya ilk olarak Kurtuluş Parkı’nda başladığını belirterek, “Yıllar önce dört tekerlekli patenler vardı. İlk olarak onlarla kaydık. Ardından bir süre buz pateni yaptım. Buz pateninde alanın sınırlı olmasından dolayı normal paten kaymaya başladım” dedi.

Görenler şaşırıyor

Patenle Ankara sokaklarında da gezebildiğini söyleyen Yalçınkaya, gün içinde bütün işlerini patenle halledebildiğini söyledi. Sokaklarda patenle kayarken insanların dikkatini de çektiğini dile getiren Ümit dede, “Görenler şaşırıyor, gençler ‘bravo dede’ diye sesleniyorlar. Herkesten olumlu tepkiler alıyorum” diye konuştu. Her gün Altınpark’a gelip orada paten kayan Ümit Yalçınkaya’ya, Altınpark esnafı da büyük ilgi gösteriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 70’lik dededen paten şov hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 70’lik dededen paten şov haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı