GAZİANTEP HABERLERİ

70 İşsize Sertifikaları Törenle Verildi

IHA
13.10.2015 - 17:01Son Güncelleme :

GESOB TARAFINDAN İŞSİZLERE MESLEK KAZANDIRMAK AMACIYLA, EĞİTİM VERİLEN, 70 KURSİYER SERTİFİKALARINI ALIRKEN, AVRUPA BİRLİĞİ HİBE KAYNAKLI OLARAK, 8 PİLOT İLDE YAPILACAK OLAN AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI.

IHA

GESOB tarafından işsizlere meslek kazandırmak amacıyla eğitim verilen 70 kursiyer sertifika töreninde Avrupa Birliği hibe kaynaklı olarak 8 pilot ilde yapılacak olan Avrupa Birliği projesinin tanıtımı yapıldı.
Avrupa Birliği hibe kaynaklı olarak, İnsan kaynaklarının geliştirilmesi operasyonal programı kapsamında, Ankara, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Manisa Mersin, Ordu ve Şanlıurfa’da uygulanacak olan Esnaf ve Sanatkarların uyum yeteneğinin artırılmasına yönelik yapılan projenin tanıtımı Gaziantep’te yapıldı. Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar (GESOB) tarafından yürütülecek projesinin tanıtımında, meslek kurslarına katılan 70 kursiyere de sertifika dağıtıldı. Sertifika dağıtma ve Avrupa Birliği projesinin tanıtım programına, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Ak Parti Gaziantep Kurucu İl Başkanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Ahmet Uzer, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu’nun yanı sıra Gaziantep’ten birçok yetkili ve esnaf katıldı. Kursiyerlere sertifika dağıtma töreninde konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “Sevgili gençler, sevgili kursiyerlerimiz, Sayın Valimizin malumu üzerine, Gaziantep sanayi şehri olma özelliğinden, her zaman olduğu gibi Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana, hatta savaş dönemlerinde dahi küçük esnafımızın, becerisiyle çalışkanlığıyla, cephedeki askerlerimize her türlü tesisatı yapmakla başarıya ulaşmış bir ilin evlatları olarak bugünlere kadar geldik. Ama son günlerde olan vahim olaylar, tabi ki başta Cumhurbaşkanımızdan en alttaki, esnaf sanatkarlarımıza kadar, bizleri üzüntüye boğmuştur” şeklinde konuştu.
Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ise, “Bugün hayırlı iki konu için burada bir araya geldik. Birisi belge töreni, birisi ise Avrupa Birliği ile ilgili bir projemizin başlangıcının şehrimizde tanıtımıyla ilgili. Mesleki eğitimle ilgili son 12 13 yılda fevkalade hizmetler yapıldı. Bundan sonra da yapılmaya devam edecektir. Bizim Gaziantep şehrimiz, sanayide, ticarette, esnafi duruşta , esnafi vizyonda , hizmet sektöründe nerden nereye geldiğimiz, sadece Türkiye’de değil tüm Dünya’da bilinen bir gerçektir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından yetkililer tarafından kursiyerlere sertifika takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden 70 İşsize Sertifikaları Törenle Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 17 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 70 İşsize Sertifikaları Törenle Verildi haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:52
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı