Gündem Haberleri

GÜNDEM

  7 yıllık öpücük davası

  Hümeyra PARDELİ / DHA
  10.01.2015 - 22:45 | Son Güncelleme: 10.01.2015 - 07:31

  Apartman komşusu tarafından merdivende öpülen kadının davasında 7 yıldan sonra yeni karar çıktı. 8 yıl 4 ay hapse çarptırılan komşu, 2.5 yıl ceza aldı.

  ERZURUM’un Palandöken ilçesinde 3 çocuk annesi N.Z. (45), 7 Haziran 2008’de oturduğu apartmanın giriş katından yukarı çıkarken, aynı apartmanın 4'üncü katında oturan 5 çocuk babası N.T. (57), duvara yaslayıp dudağından öperek gitti. N.Z.'nin şikâyeti üzerine N.T. hakkında 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Tutuksuz yargılanan N.T. 14 Aralık 2009’da yapılan duruşmada 'beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel saldırı' suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar, Yargıtay 14'üncü Ceza Dairesi’nce bozuldu.

  RUH SAĞLIĞINI NE BOZDU

  Yargıtay kadının dokunma, sıkma, öpme gibi ani nitelikteki, devamı bulunmayan, kesik biçimde gerçekleşen eylemden dolayı mı, yoksa olayın üçüncü kişiler tarafından duyulması nedeniyle mi ruhsal sağlığının bozulduğu yönünde Adli Tıp raporuna dayandırılarak ceza verilmesi gerektiğini belirtti. Bunun üzerine N.Z. Adli Tıp Kurumu'nca tekrar muayene edildi. 6'ncı İhtisas Kurulu tarafından verilen raporda, N.Z.'nin ruh sağlığının olay nedeniyle etkilendiği, ancak bu etkilenmenin ruh sağlını bozacak mahiyet ve derecede olmadığı vurgulandı.

  17 YILLIK KOMŞULAR

  Adli Tıp Kurumu kararı üzerine yeniden hâkim karşısına çıkarılan N.T., böyle bir olay yaşanmadığını ileri sürdü. N.T.'nin avukatı Naci Turan da, olaydan bir gün önce müvekkilinin eşi ile mağdure arasında tartışma yaşandığını, tarafların
  17 yıllık komşu olduklarını, bu süre içinde böyle bir hareketin olmadığını söyledi. Mahkeme heyeti, N.T.'yi N.Z.'ye karşı 'basit cinsel saldırı' suçundan bu kez 2.5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Avukat Naci Turan, bu kararı da temyiz ettiklerini, müvekkilinin beraat etmesi gerektiğini ifade etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı