"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

7 yıllık evliliğimiz boyunca sadece 2 kez beraber olduk

Güzin Abla, yedi yıllık evliyim. Eşim genç, yakışıklı, herkesin hayranlık duyduğu, iyi kalpli biri. Ancak onunla ben yaşıyorum ve gerçekleri bir ben biliyorum...

Evlenmeden önce bir yıl beraberdik. O zamanlar içine kapalı ve çoğu zaman yalnız kalmaktan hoşlanan bir karakterde olduğunu anlamıştım.
Ama ayrılmak üzereyken bana evlenmek istediğini söyleyince dünyalar benim oldu.
Yedi yıllık evliliğimiz boyunca ise sadece iki kez beraber olduk. Daha sonra da cinsel ilişkimiz bitti.
Kendisiyle konuşmak istediğimde bana hep sabırla beklememi, işleri yüzünden üzerinde baskı olduğunu ve kendisine daha fazla baskı yapmamamı söylüyor.
Ancak artık tahammülüm kalmadı. Ben de hayatımı yaşamak, çocuk sahibi olmak istiyorum. Kaybedecek zamanım da yok, çünkü 39 yaşımı bitirdim.
Beni annelikten ve kadınlığımdan mahrum eden bu adamla artık birlikte yaşamak istemiyorum. Derdimi açabileceğim sizden başka kimsem yok. Bu duygularımı kendisine açık açık söylemeyi düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
Rumuz: Nur

Bu durum o kadar yaygınlaştı ki, artık “Erkeklere ne oluyor?” diye sormaktan kendimi alamıyorum.
Kadınların vajinismus sorunu vardır, bunu biliyorum. Ama erkekleri cinsellikten soğutan psikolojik sorunlar mı, gizli bir eşcinsellik eğilimi mi, başka bir kadına karşı tutkusu mu, henüz bir açıklama bulabilmiş değilim... Sorunları ne olursa olsun ortada senin gibi mutsuz, umutsuz, bıkkın kadınlar dolaşıyor.
Evlilik erkekle kadının yuva kurması demektir. Ama büyük ölçüde de bir cinsel bütünleşmedir aynı zamanda. Erkek ya da kadın, hangi nedenle olursa olsun, cinsellikten kaçıyorsa o evlilik yarım kalmış demektir. O yüzden sana hak veriyorum.
Hem anne olmak hem de kadınlığını sonuna kadar yaşamak elbette ki senin hakkın. Bunu eşinle konuşmalı ve bir karar vermelisin artık.

Sanırım hemcinslerime ilgi duyuyorum

Ben 16 yaşında genç bir kızım. Erkeklere ilgi duyuyorum ama sanırım kendi cinsime de ilgim var...
Okulda bir kız var. Beni okuldan sonra ısrarla evine çağırıyor. Beraber ders çalışmak istediğini söylüyor ama niyetini hissedebiliyorum.
Öte yandan okuldaki kızların anlamaması için erkeklerle de bakışıyorum. Toplum baskısı yüzünden zorla bir tarafa kaymak istemiyorum. Bana doğru yolu gösterecek bir tek sen varsın. Bu kızın evine gitmek istiyorum ama olacaklar beni düşündürüyor.
Rumuz: Kimseye açılamıyorum

Henüz cinsel kimliğin tam olarak oturmamış olabilir kızım. Senin yaşlarında çocuklar, zaman zaman hayranlık besledikleri arkadaşlarına aşırı ilgi duyabilirler.
Sanırım sen de hem karşı cinse ilgi duyuyor hem de üzerine düşen o genç kızın davranışlarından etkileniyorsun. Bu nedenle huzursuz olacaksan, o kızın evine gitmemelisin. Kendinle ilgili tereddüt içindeysen, bir uzmana danışabilirsin.
X