Gündem Haberleri

GÜNDEM

  7 yıl sonra gelen 'adalet'

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN,(DHA)
  05 Temmuz 2007 - 14:05Son Güncelleme : 05 Temmuz 2007 - 14:05

  SAMSUN’da 7 yıl önce 14 yaşında olan D.Ç’yi kandırarak tecavüz eden, daha sonrada zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen 37 yaşındaki Kadir Şentürk 25 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Samsun’da 7 yıl önce meydana gelen olayda, iddiaya göre Kadir Şentürk, akrabalarının kızı D.Ç.’yi evlenme vaadiyle kandırarak cinsel ilişkiye girdi. Bir süre genç kızla aynı evde kalan Şentürk, daha sonra D.Ç.’yi tehdit ve baskıyla fuhuşa zorladı. Olayın ortaya çıkması üzerine kayıplara karışan Şentürk, polis tarafından aranırken 3 yıl önce de 16 yaşındaki E.C.’ye aynı tuzağı kurdu. Ancak yine kaçmayı başardı. 2 yıl önce yakalanan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Kadir Şentürk her iki suçtandan da yargılandı. Ve geçen yıl E.Ç.'ye tecavüzden 15.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Bugün de Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde D.Ç.’ye tecavüz suçundan son kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Şentürk savunmasında, “Kendi isteğiyle birlikte olduk. Zaten kendisi para karşılığı ilişkiye giriyordu” dedi. Mahkeme Şentürk’e D.Ç.’ye tecavüz etmek, zorla fuhuş yaptırmak, alıkoymak suçlarından toplam 25 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı