İSTANBUL HABERLERİ

7 Yaşındaki Ecrin Kaya, Caferpaşa Kültür Merkezi’inde Resim Yapacak

IHA
16.10.2015 - 09:45Son Güncelleme :
IHA

7’den 77’ye herkese kapılarını açan Eyüp Belediyesi Caferpaşa Kültür ve Sanat Merkezi, resme gönül veren minik Ecrin’nin hayallerini resmettiği okulu oldu.
Eyüp Belediyesi Caferpaşa Kültür Sanat Merkezi her yaştan sanatseveri ağırlamaya devam ediyor. Yeni sezonda 7 yaşında resim aşığı minik Ecrin’ni ağırlayan sanat yuvası Ecrin’in hayallerinİ resmedeceği okulu oldu. Resim konusunda bir hayli iddialı olan Ecrin, yakın çevresiyle iletişimini de resim çizerek sağlıyor. Ecrin’in resim yeteneğini ilk keşfeden anne Özlem Kaya ise kızının en büyük destekçisi.
"ÇOCUKLAR SANAT DALIYLA UĞRAŞIRKEN RAHAT BIRAKILMALI"
Çocukların herhangi bir sanat dalıyla uğraşırken rahat bırakılması, temizlik ve dağınıklık sebebiyle kısıtlanmaması gerektiğini belirten anne Özlem Kaya, Ecrin’in bu yeteneğini geliştirmesini istiyoruz. İleride başarılı bir ressam olacağına inanıyoruz” dedi.
Resim yapmanın mutluluk verici olduğunu belirten Ecrin, “Büyüdüğümde iyi bir ressam olacağım. Hedefim sergi açmak. Eğer bunu başarırsam sergimi annem ve dedem başta olmak üzere bütün insanlara hediye edeceğim. Öğretmenliği, doktorluğu ve ressamlığı seviyorum. Hedeflerimden biri de sabah öğretmen, öğleden sonra doktor, akşama doğru ressamlık yapmak” diye konuştu.
BAŞVURULAR SÜRÜYOR
Eyüp Belediyesi kültür sanat eğitimlerine kayıtlar halen devam ediyor. Merkezlerdeki eğitim programlarında alanında en yetkin isimlerle çalışan Eyüp Belediyesi, eğitimlerin ruhuna uygun hareket ediyor. Geleneksel sanatlarda usta çırak ilişkisine dayanan uygulamasıyla nitelikli çalışmaların üretilmesini sağlayan belediye bir çok branş ve sanat dalında eğitimlerini sürdürecek.
Yeni sezon 2015-2016’da Sertarikzade, Caferpaşa, Göktürk Kültür Sanat Merkezi, Afife Hatun Kültür Evi ve Rami Hasan Nail Canat Sanat Akademisi’yle Eyüp ilçe sakinlerine hizmet verecek olan Eyüp Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bu konudaki çalışmalarını tamamlamak üzere. Çalışmalar Eyüp’le özdeşleşmiş musiki geleneğini ve geleneksel Türk sanatlarını, mekanların tarihselliğini göz ardı etmeden, medeniyet eksenindeki yerini dikkate alarak sürdürülecek ve sanat dallarındaki branşların gelişimine katkı sağlayarak yeni sanatçıların yetiştirilmesine zemin hazırlanacak.
Eyüplü vatandaşlar 20 Ekim tarihine kadar devam eden kayıtlarla ilgili olarak, kültür sanat merkezlerine giderek şahsen ya da telefonla başvuru yapabilir.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden 7 Yaşındaki Ecrin Kaya, Caferpaşa Kültür Merkezi’inde Resim Yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 09 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 7 Yaşındaki Ecrin Kaya, Caferpaşa Kültür Merkezi’inde Resim Yapacak haberi güncellenecektir.

İSTANBUL YOL DURUMU
İstanbul3 DERECE
Yol durumu »
İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı