7 milyon dolarlık bina yaptı içine 84 bin çeşit ürün koydu

Hürriyet Haber
07.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 06.11.2009 - 21:45

78 firmanın ortak kuruluşu MOL, yıl sonuna kadar 108 mağazalı zincir olacak. İstanbul Merter’de 5 bin 400 metrekare alana kurulan ve 7 milyon dolara mal olan merkez binasını açmaya hazırlanan MOL, bu merkezi 84 bin çeşit ürünle doldurdu.

İcra Kurulu Başkanı Oktay Özdemir, “MOL’un yeni binasını Türk tekstil gücünü göstermek adına açıyoruz. Açtığımız merkez bina Türk tekstilinin yur dışında temsil edilmesi ve ürün çeşitliliğindeki iddiamız açısından çok önemli” dedi.

Yurt dışında yaşayan Türklerden de 20’nin üstünde talep aldık. Biz üretimin Türkiye’nin elinde bulunmasına dikkat edeceğiz.”

7 yabancı ortaklık

Birçok ortaklık ve işbirliği teklifi aldıklarını vurgulayan Özdemir, şunları dile getirdi “Şu ana kadar 7 yatırımcıyla ortaklık kurduk. Bunların 4’ü Körfez Bölgesinden, 2’si Avrupa’dan, 1’i ise Amerika’dan. Yakın zamanda Katar’dan bir uçak dolusu müşteri de ülkemize geliyor ve Kuzey Irak’tan bir petrol devi de bizimle işbirliği çağrısında bulundu. Körfez Bölgesi’nden yoğun ilgi görüyoruz. Çünkü bu bölgede Türk malı satan yok ve Türk yapımı diziler tanınmamızda büyük rol oynadı. Suudi Arabistan’da 9 bin metrekarelik mağaza açıyoruz. Açılışta ‘Gümüş’ ve ‘Ihlamurlar Altında’ adlı dizilerde oynayan oyuncuları görmek istediklerini belirttiler. Bunun için de fon oluşturacağız.”

Hedef 1000 MOL’a çıkmak

Hem moda hem trend hem fiyat hem de kalite anlamında rekabete hazır olduklarını belirten Özdemir, şu bilgileri verdi: “Şu ana kadar 40 bin metrekarelik 18 MOL mağazası bitti. 21 MOL mağazasının inşaatı sürüyor, 89 MOL mağazasının da sözleşmesi imzalandı. Hedefimiz 2013’te bin MOL mağazasına ulaşmak. Artık stokları tüketen olmaktan çıkıp modayı ve trendi belirleyen bir grup olacağız.”
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı