« Hürriyet.com.tr
MENÜ

7 kere gitti 8 kere geldi

Yeni oluşan MHK’de Haluk Ulusoy’a yakın isimlerin yer almaması dikkat çekerken, gizli başkanın Sabri Çelik olduğu ileri sürüldü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
MERKEZ Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığı’na getirilen Hilmi Ok, ilginç bir rekora imza attı. MHK’de daha önce 7 kere görev yapan Ok, 8. kez işbaşı yapmış oldu. 76 yaşında olan Hilmi Ok, ilk kez 1980 yılında Merkez Hakem Kurulu’na girdi. O yıl Avrupa Uluslar Kupası yarı final maçını yönettikten sonra hakemliği bırakan Ok, 7 ayrı federasyon başkanı ile çalıştı. Bir zamanlar Galatasaray’da futbolcu olarak forma giyen Ok, hakem camiasında otoritesi ve ciddiyeti ile tanındı. FIFA kokartı takarak hakemlikte de zirveye çıkan Ok, özellikle kulüp yöneticilerine karşı mesafeli tutumu ile dikkati çekti.

Öte yandan yeni MHK’de gizli başkanın Sabri Çelik olduğu öne sürüldü. Üç yıl önce MHK başkanlığı yapan Çelik’in, kurulda ön planda görev yapacağı bildirildi. Ok’un yaşının ilerlemiş olması nedeni ile en önemli yükün Çelik tarafından çekileceği belirtildi. Yeni kurulda Ulusoy’a yakın isimlerin olmaması da dikkati çekti. Ulusoy’un her zaman için yakınında bulunan Mevlüt Güzel ve Ali Aydının kurulda olmaması şaşkınlık yarattı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler