Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

7 FB'li, 7 GS'li

Basketbol'da, Kadınlar All Star 2012 organizasyonu yarın İzmir'de yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Julide Sonat, “Kadınlar All Star 2012” organizasyonunu, Swiss Grand Efes Otel'de düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı.
Kadın basketbolunun son dönemde kazandığı başarılarla “rüştünü” ispat ettiğini ve ligde yetenekli Türk oyuncularıyla, deneyimli yabancı oyuncuların forma giydiğine işaret eden Sonat, “Ligimiz, Avrupa'nın en kalitelilerinden biri. Yurt dışından ilgiyle takip edilen ligimiz, maalesef kendi kamuoyumuzda yeterince yer almıyor” dedi.  

Sonat, İzmir'in Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde temsilcisi bulunmadığına dikkati çekerek, “Organizasyon, umarım İzmir'i 1. Lig'de temsil edecek takım oluşturma zemini yaratır” görüşünü dile getirdi.

Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nın 2014'de Türkiye'de düzenleneceğini hatırlatan Sonat, ülkede bu kadar yoğun uluslararası organizasyon düzenlenmesinden, oyuncuların ve antrenörlerin yararlanmasını diledi.
TBF Yönetim Kurulu Üyesi Atakan Karakaplan da kadın basketbolunun son dönemde elde ettiği başarılarla erkek basketbolunun önüne geçme avantajını yakaladığını ifade ederek, İzmir'deki kuruluşlara, 2014 Dünya Şampiyonası'nı göz önünde bulundurup, kadın basketboluna yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan ise kalite ve eğlencenin bir araya geleceği organizasyona tüm İzmirlileri davet etti.
Türk oyuncular adına konuşan Fenerbahçe Ülkerli milli basketbolcu Birsen Vardarlı ile yabancı oyuncular adına konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesporlu Shavonte Sade Zellous da organizasyon için lige verilen arada basketbolseverlere iyi bir hafta sonu geçirtmek istediklerini ifade ettiler.

Türk ve yabancı oyuncular birlikte mücadele edecek  

Karşıyaka Spor Salonu'nda saat 14.00'te başlayacak organizasyonda, “Türk” ve “Yabancılar” karması diye ayrım yapılmayacak, oyuncular “beyaz” ve “kırmızı” takımlarda karışık olarak yer alacak. Takımların başantrenörlüğünü, Fenerbahçe Başantrenörü Georgios Dikaioulakos ile Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu yapacak.
3 sayı ve yetenek yarışmasının da yapılacağı organizasyonda, “Model” grubu konser verecek, ayrıca Macaristan'ın dünyaca ünlü akrobatik basketbol şov ekibi “Face Team” özel bir gösteri sunacak.

Kadrolar

Fenerbahçe ve Galatasaray Medical Park takımlarından 7'şer oyuncunun bulunduğu Kadınlar All Star listesinde yer alan antrenör ve oyuncular ise şöyle:

Başantrenörler: Georgios Dikaioulakos (Fenerbahçe), Ceyhun Yıldızoğlu (Galatasaray Medical Park)
Yardımcı antrenörler: Atilla Keskin (Ceyhan Belediyesi), Kaan Artun (Samsun Basketbol), Aydın Uğuz (Fenerbahçe), Hakan Acer (Galatasaray Medical Park)
Oyuncular:
Alba Torrens, Bahar Çağlar, Diana Taurasi, Epiphany Prince, Işıl Alben, Sylvia Fawles, Şaziye İvegin (Galatasaray Medical Park), Angel McCoughrty, Birsel Vardarlı, Esmeral Tunçluer, Nevin Nevlin, Nevriye Yılmaz, Penny Taylor, Zane Tamane (Fenerbahçe), Kelly Miller, Melike Bakırcıoğlu (Samsun Basketbol), Courtney Paris, Nilay Kartaltepe (BOTAŞ Spor), Ashley Walker, Natasha Lacy (Ceyhan Belediyesi), Yasemin Horasan (Beşiktaş), Gülşah Akkaya (Optimum TED Ankara Kolejliler), La Toya Sanders (Kayseri KASKİ Spor), Sheena Mosch (Homend Antakya), Tuğba Palazoğlu (Mersin Büyükşehir Belediyesi), Tuğba Talaslıoğlu (Tarsus Belediyesi)
Oyuncuların hangi grupta yer alacağı ise akşam saatlerinde belli olacak.
Bu arada, All Star kadrosunda genç yetenekler kategorisinde Ayşe Cora (Galatasaray Medical Park) ve Merve Aydın (İstanbul Üniversitesi) yer alıyor.

3 sayı ve yetenek yarışmaları

Kadınlar All Star'da 3 sayı ve yetenek yarışmalarında yer alacak oyuncular ise şunlar:
3 sayı:
Diana Taurasi (Galatasaray Medical Park), Dila Aşkın (Kayseri KASKİ Spor), Erin Lynn Thorn ve Gülşah Akkaya (Optimum TED Ankara Kolejliler), Esra Erden Atacan ve Roneeka Rayshell Hodges(İstanbul Üniversitesi), Shavonte Sade Zellous (Mersin Büyükşehir Belediyesi)
Yetenek yarışması:
Deniz Çolakoğlu ve Doğa Comba (Samsun Basketbol), Olcay Çakır (Fenerbahçe), Özge Yavaş (Optimum TED Ankara Kolejliler), Shannon Denise Bobbitt (Homend Antakya).

Bunları da Beğenebilirsiniz