İSTANBUL HABERLERİ

“7 Bölge 7 Renk” Projesi Start Aldı

IHA
25.02.2015 - 10:19Son Güncelleme :

ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKANI AHMET POYRAZ’IN SELAMINI İLETEREK KONUŞMASINA BAŞLAYAN ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ŞAHMETTİN YÜKSEL, “2009 YILINDA İLÇE OLAN ÇEKMEKÖY’DE BÖYLE GÜZEL BİR OKULDA, BÖYLE GÜZEL BİR EĞİTİM PROJESİNİN TANITIMINI YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUM" DEDİ.

IHA

Çekmeköy Belediyesi tarafından hazırlanan 7 Bölge 7 Renk Projesi’nin ilk adımı atıldı. Proje kapsamında 7 bölgeden belirlenen illerden gelen öğrenciler Çekmeköylü öğrencilerle buluşacak.
Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan “7 Bölge 7 Renk Projesi”nin tanıtım toplantısı, Özden Cengiz Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Programa; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Şahmettin Yüksel ve Latif Coşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Projenin anlatıldığı tanıtım filmi ile başlayan program, konuşmalarla devam etti. Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, ”Hem Türkiyemiz, hem kardeşliğimiz için güzel bir proje. İlerleyen dönemlerde farklı illeri de kapsamına alarak daha da genişleyeceğini umuyorum” dedi.
Projenin tanıtımını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, ”İstanbul’da yaşayan öğrencileri Anadolu, Anadolu’da yaşayan öğrencileri İstanbul’la buluşturacak bu proje, vatanını sevmek, hoşgörü, birlik beraberlik ve kardeşlik projesidir. Emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın selamını ileterek konuşmasına başlayan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, “2009 yılında ilçe olan Çekmeköy’de böyle güzel bir okulda, böyle güzel bir eğitim projesinin tanıtımını yapmaktan gurur duyuyorum. Bugün burada bir kardeşlik projesinin meşalesini yakıyoruz. Eğitimle ilgili her projede olduğu gibi bu proje de bizi çok heyecanlandırdı. Bununla beraber devam eden MEDEP, Siyer-i Nebi, e-okul, Yenilik Akademisi gibi eğitim alanında başlattığımız birçok proje başarıyla devam ediyor. Geleceğimiz gençlerimizin tarihini, inancını yaşayan insanlar olarak yetişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.
Programa katılan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, kendileri tarafından yürütülen, İyi Örnekler Projesi’ne dahil edilebilecek güzel bir proje olduğunu belirterek katkı sağlayanlara teşekkür etti.
7 BÖLGENİN ÇOCUKLARI BULUŞACAK
Ortaokul öğrencilerini kapsayan projeye Çekmeköy’den 6 okul katılacak. 7 Bölgeden seçilen; İzmir, Gaziantep, Erzurum, Antalya, Ordu, Konya ve İstanbul illerini kapsayan projede 12 öğretmen ve 84 öğrenci yer alıyor. Çekmeköy’deki 6 okuldan seçilen başarılı öğrencileri, belirlenen illerdeki öğrencilerle buluşturacak projede, Anadolu’daki öğrencilerin de İstanbul’da misafir edilmesi planlanıyor. Son aşamada, öğrencilerin yaşadıklarının anlatıldığı, Projenin Hikaye Kitabı’nın hazırlanması amaçlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden “7 Bölge 7 Renk” Projesi Start Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 10 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “7 Bölge 7 Renk” Projesi Start Aldı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı