Ege Haberleri

  7 bin öğretmene eylem soruşturması

  Nesrin COŞKUN / İZMİR, (DHA)
  24.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eğitim Sen İzmir Şubeleri dönem sözcüsü Mehmet Çetin, Türkiye genelinde 25 Kasım’da yapılan uyarı eylemine katılan, sendikalarına üye eğitimciler hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

  Eğitim Sen İzmir Şubeleri temsilcileri 5 nolu Sube Hukuk Sekreteri Savaş Candemir, 4 Nolu Şube Başkanı Cevat Düzci, 6 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çetin, 1 Nolu Şube Başkanı Ali Rıza Özer ve 2 Nolu Şube Hukuk Sekreteri Osman Çaybaş ortak basın toplantısında bir araya geldi.
  Eyleme katılan 7 bine yakın eğitimci hakkında açılan soruşturmaların bir bölümünün tamamlandığını belirten Çetin, “Danıştay 1 ve 12. Daireleri ile ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AHİM) kararına rağmen, ceza veremeyeceklerini bile bile soruşturma başlattılar. Öğretmenlere, eyleme katılmayıp hasta oldukları için okula gelmediklerini söyletmeye çalışıyorlar” dedi. Çetin, soruşturmaların okul müdürlerine bırakıldığını, eğitimcilere eyleme katılmayıp, hasta oldukları ya da başka önemli bir mazeretleri için okula gelmediklerinin söyletilmeye çalışıldığını öne sürdü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı