Ege Haberleri

  7 bin liralık sigara cezası

  Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS, (DHA)
  18.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmaris’te kapalı alanda sigara içtiği gerekçesiyle 75 TL ceza kesilen garson Engin Aydın’a, 20 ay sonra 7 bin TL’lik tutanak geldi.


  MARMARİS Sağlık Grup Başkanlığı Tütün Kontrol Kurulu ekibi, 1 Ocak 2011’de denetim yaptı. Yeni Yol Caddesi’nde bir kahvehanede çalışan garson Engin Aydın’ın (40) sigara içtiği belirlendi, 75 TL ceza kesildi.
  Borcunu ödemeyen Aydın’a 20 ay sonra Marmaris Vergi Dairesi 7 bin TL ceza tebliğ etti, parayı yedti günde ödemesi istendi. Neye uğradığını şaşıran Aydın, vergi dairesine gitti, cezayı ödemesi gerektiği söylenince yine şok yaşadı.

  Kaymakamlığa dilekçe

  Bayramdan sonra İngiltere’deki nişanlısının yanına gitmek için hazırlık yapan ve güçlükle para biriktiren Aydın, son çare olarak kaymakamlığa lekçe verdi, cezanın incelenmesini istedi. İncelemede yazım yanlışı yapıldığı ve Aydın’ın borcunun 75 TL olduğu okrttaya çıktı. Rahat bir nefes alan Aydın, “Gerçek ortaya çıkmasaydı nişanlımın yanına gidemeyecektim. Beni en çok o düşündürüyordu. Hatanın kısa sürede düzeltileceği söylendi” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı