« Hürriyet.com.tr
MENÜ

7 ayrı siklette 7 şampiyonluk kazanan ilk boksör

Filipinli boksör Manny Pacquiao, önceki gün Las Vegas’ta düzenlenen orta siklet turnuvasını kazanarak hafif siklet, süper tüy siklet, tüy siklet, hafif tüy siklet, sinek siklet ve horoz siklet dallarının hepsinde birden şampiyon olan ilk boksör oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Öncesinde günlerce konuşulan maçta 30 yaşındaki Pacquiaoi, Porto Rikolu rakibi Miguel Cotto’yu maçın 12. raundunda yenmeyi başardı. Maçın 11. raundda bitmesi beklenirken Miguel Cotto son ana kadar dayandı. Ancak “Nereden geldiği belli olmayan vuruşlar” yapan Pacquiao, rakibini yere serip maçı kazanarak 7 ayrı ağır siklette 7 şampiyonluk kazanan ilk boksör oldu.

Maç sonrası konuşan Cotto, “Manny şu ana kadar mücadele ettiğim en iyi boksörlerden biri. Vuruşlarının nereden geleceğini bilemedim” dedi. Kendisinden daha güçlü daha büyük birisiyle dövüşeceğini öğrendikten sonra agresifleştiğini söyleyen şampiyon ise “Önemli olan acele etmemek. Bu zafer benim için ve en önemlisi Filipinliler için tarihi” dedi.

Müzisyen Sean Comb, aktörler Mark Wahlberg ve Will Ferrell gibi ünlü isimlerin izlediği heyecanlı maç Filipinler’de de yoğun ilgi gördü. Pacquiao’nın zaferini dev ekranda izleyen Filipinliler sokaklara dökülerek kutlama yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler