KİLİS HABERLERİ

7 Aralık Üniversitesi’nin Uluslararası Arenadaki Büyük Başarısı

IHA
17.10.2015 - 10:44Son Güncelleme :

KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. BEKTAŞ TEPE, DÜNYANIN EN ÖNEMLİ BİLİM ADAMLARI ARASINDA YER ALDI

IHA

7 Aralık Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi ve aynı zamanda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bektaş Tepe, dünyada çalışmaları en fazla kaynak gösterilen 14 Türk araştırmacı arasında yer aldı.
Dünyanın en geniş bilimsel veri tabanı olan Thomson Reuters (Web of Science) tarafından 2015 yılında “dünya genelinde en fazla atıf alan” (dünya çapında çalışmaları en fazla kaynak olarak gösterilen) araştırmacıların listesi yayınlandı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bektaş Tepe, "Kilis 7 Aralık Üniversitesi Öğretim üyesi” sıfatıyla, 14 araştırmacıdan birisi olarak listede yer aldı. Yayınlanan listede tüm dünyadan toplam 3 bin 125 araştırmacının ismi yer alıyor. Türkiye’den yalnızca 14 araştırmacı isminin bulunduğu bu listede yer alan Tepe, 79 uluslararası makale yayınladı ve bu çalışmalar dünya genelinde bin 956 farklı çalışmaya kaynak olarak gösterilerek toplam 2 bin 381 atıf aldı. Aynı veri tabanı kayıtlarına göre Prof. Dr. Bektaş Tepe oldukça yüksek bir “uluslararası tanınırlık indeksine” sahip oldu.
Prof. Dr. Bektaş Tepe, daha önce de aynı veri tabanı tarafından yapılan başka bir istatistiksel çalışmaya göre, 2006-2010 yılları arasında kendi uzmanlık alanında (Bitki Biyoteknolojisi) bilimsel rekabet ve işbirliği dalında “dünya sıralamasına girmiş” ve “Bilimsel Yetkinlik ve Performans Ödülüne” layık görülmüştü.
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğü, resmi web sitesinden yayımladığı haberle Prof. Dr. Bektaş Tepe’yi çalışmalarından dolayı kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden 7 Aralık Üniversitesi’nin Uluslararası Arenadaki Büyük Başarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 7 Aralık Üniversitesi’nin Uluslararası Arenadaki Büyük Başarısı haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:54
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı