KİLİS HABERLERİ

7 Aralık Üniversitesi İle Fas’taki Hassan Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzaladı

IHA
07.10.2015 - 10:41Son Güncelleme : 07.10.2015 - 10:42

KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ İLE FAS'IN KAZABLANKA ŞEHRİNDE BULUNAN HASSAN II ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

IHA

Kilis 7 Aralık Üniversitesi ile Fas’ın Kazablanka şehrinde bulunan Hassan II Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Anlaşmayı 7 Aralık Üniversitesi adına Rektör Sayın Prof. Dr. İsmail Güvenç, Kazablanka Hassan II Üniversitesi adına ise Sayın Prof. Dr. Idriss Mansouri imzaladı. Anlaşma akademik, bilimsel, teknik ve kültürel ilişkileri kapsamaktadır. Anlaşma çerçevesinde iki üniversite arasında öğrenci, öğretim üyesi ve araştırma görevlileri değişim programları, araştırma - geliştirme ortaklığı, öğretim üyeleri ve öğrenciler için kısa süreli kurslar ve staj imkanları, yayın ve enformasyon paylaşımı ile ortak seminer ve konferans gibi konularda karşılıklı işbirliği yapılacak. Konu ile ilgili değerlendirme yapan 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, "Üniversite olarak uluslararası ilişkilere çok önem vermekteyiz. Daha önce Avrupa ve Asya’da farklı üniversiteler ile anlaşmalarımız vardı. Afrika ülkelerinden Sudan, Cezayir ve Mısır gibi ülkelerle ikili anlaşmalar yapmıştık. Fas ile yapılan bu anlaşma ile Afrika’da öğrenci ve akademik personele yeni bir fırsat oluşturuldu. Dil eğitimi konusunda yoğunlaşmak isteyen üniversitemiz için bu anlaşmalar oldukça önemlidir" diye konuştu.
Öte yandan 7 Aralık Üniversitesi’nin üyesi olduğu Avrasya İpekyolu Üniversiteler Birliği’nin 6. Olağan Toplantısı da 2 Ekim 2015 Cuma günü Fas’ın Kazablanka şehrinde gerçekleştirildi. Toplantıya Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çin, Fransa, Hindistan, İtalya, Ürdün, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Malezya, Gürcistan, Moğolistan, Fas, Pakistan, Sırbistan, ABD ve Yemen’de bulunan üniversite temsilcilerinin katıldı. Toplantıda, yükseköğretimde uluslararası ilişkiler, uluslararası öğrenci hareketliliği, ortak proje ve bilimsel çalışmalar, dil öğretimi, Ar-Ge konularının ele alındığı sunumlar gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden 7 Aralık Üniversitesi İle Fas’taki Hassan Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzaladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 10 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 7 Aralık Üniversitesi İle Fas’taki Hassan Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzaladı haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
  KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:34
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   16:04
  • Akşam
   18:42
  • Yatsı
   20:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı