Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

7.2 milyon uçtu

Dinamo Kiev’e elenilmesi yönetime hayal kırıklığı yaşattı. Şampiyonlar Ligi’nden alınacak en az 7.2 milyon YTL’lik gelirden olunması ise sarı lacivertlilerin hesaplarını altüst etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE, D.Kiev’i eleme şansını kullanamayıp Şampiyonlar Ligi’ne katılma şansını kaçırınca, en az 4 milyon Euro (Yaklaşık 7.2 milyon YTL) kaybetti. Sarı lacivertliler Devler Ligi’ne kalsa UEFA’dan ayakbastı parası olarak 2.2 milyon Euro, 6 maçta 300’er bin Euro’dan toplam 1.8 milyon Euro almayı garantileyecekti. Buna grupta alacağı her galibiyetle 600 bin Euro, beraberlikle de 400 bin Euro alabilecek, ayrıca TV ve reklam gelirlerinden pay alabilecekti. Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkının kaybedilmesi yönetimin hesaplarını da alt üst etti.

Olağanüstü kongre öncesinde bütçe kitapçığında Şampiyonlar Ligi’nden 7 milyon YTL muhtemel gelir gösteren kulüp, bu sonuçla hayal kırıklığına uğradı. F.Bahçe,  Avrupa kupalarına UEFA Kupası’nda devam edecek. Sarı lacivertliler, Beşiktaş gibi UEFA Kupası’nda mücadeleye 1. turdan başlayacak ve rakibi yarın belirlenecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler