Gündem Haberleri

GÜNDEM

  69. gün: Sanatçı desteği

  Gamze KOLCU/ANKARA
  15.05.2017 - 20:27 | Son Güncelleme:

  KANUN Hükmünde Kararnameler ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevi 69’uncu gününe ulaştı.

  Vatandaşlar dün saat 13.30’da Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde buluştu. Oyuncu Levent Üzümcü ve Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka da destek için geldi. Yürümekte zorluk çeken Gülmen ve Özakça, taksiyle alana getirildi. Basın açıklamasını 2000’de Burdur Cezaevi’ndeki ‘Hayata Dönüş’ operasyonunda dozer kepçesiyle kolu koparılan Veli Saçılık okudu. KHK ile görevinden ihraç edilen Saçılık, “Nuriye ve Semih hocamızın açlığı özgürlüğe, adalete olan açlıktır. Tek bir talebimiz var; işimizi geri istiyoruz” dedi.
  Levent Üzümcü de şöyle konuştu: “Dünyanın hiçbir devleti kendi ülkesinde barış isteyen insanların ekmeğiyle oynamaz. Bu insanlar, bu ülkenin yetiştirdiği nadide beyinlerdir. Bu insanları ödüllendirmek gerekirken işleriyle, aşlarıyla sınanmaktalar. İki arkadaşımın önünde ve yanlarında saygıyla eğiliyorum. Yalnız olmadıklarını göstermek için buradayım.” 

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı