Ege Haberleri

  65 HAS Parti’li artık AK Parti’li

  Elif DEMİRCİ, (DHA)
  28.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ESKİ HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un, partisini kapatarak AK Parti saflarına geçmesinin ardından üye transferi başladı.


   AK Parti İzmir İl Merkezi’nde düzenlenen törenle HAS Parti’nin yönetici kadrosu ağırlıklı olmak üzere 65 kişi AK Parti’li oldu.
  AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, “HAS Parti’de siyaset yapan arkadaşlarımız partilerinin tasfiyesinden sonra AK Parti’de siyaset yapmak istediklerini söylediler. Sağ olsunlar, teveccühte bulundular. Partimize teşrif ettiler. Aslında yanlış anlaşılmazsa yuvanıza hoş geldiniz demek istiyorum. İnşallah bundan sonra sizlerle birlikte, İzmir’in, Türkiye’nin sorunlarına hep beraber el atmak üzere sizlerle siyaset yapmak istiyoruz” dedi.

  Şamlı da transfer
  Geçmişte AK Parti’yi sert eleştiren HAS Parti Kurucu İl Başkanı Süleyman Şamlı ise, “Kısmet olursa bundan sonra AK Parti bayrağı altında ülkemize, milletimize ve İzmir’imize hizmet etmeyi bir borç biliyoruz. İlerleyen günlerde üzerimize düşen görev olursa bunları da elimizden geldiği kadar yerine getirmekten şahsım ve arkadaşlarım biran bile tereddüt içinde olmayacaklarını belirtmek istiyorum” dedi.Kapatılan HAS Parti’nin İl Başkanı Levent Peşker, önce partinin kurucularının katıldığını 30 Eylül’de yapılacak büyük kongrenin ardından mevcut il yönetimi ile 21 ilçe başkanının da AK Parti’ye katılacağını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı