EDİRNE HABERLERİ

600 Yıllık Osmanlı Saray Mutfağı Trakyaka Desteğiyle Canlanıyor

IHA
31.07.2015 - 15:43Son Güncelleme :

'600 YILLIK OSMANLI SARAY MUTFAĞI CANLANIYOR' PROJESİNİN İMZALARI TRAKYAKA GENEL SEKRETERİ MAHMUT ŞAHİN (SAĞDA) VE FİRMA YETKİLİSİ NİHAT ÖZTÜRK (SOLA) TARAFINDAN ATILDI

IHA

Trakya Kalkınma Ajansı ’Altı Yüz Yıllık Osmanlı Saray Mutfağı Canlanıyor’ projesine verdiği destekle Edirne turizmine büyük katkı sağlayacak.
Öztürkler Konaklama Otelcilik ve Turizm firmasınca hazırlanarak destek almaya hak kazanan projenin imzaları Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve firma yetkilisi Nihat Öztürk tarafından atıldı. Proje kapsamında firmanın sahibi olduğu Dr. Bahattin Öğütmen Konağı’nda Osmanlı Mutfağı eğitim ve uygulama merkezi kurulacağı bildirilirken, kurulacak merkezde Osmanlı Saray Mutfağı eğitimlerinin verilmesi ve sunumunun yapılması amaçlanıyor.
Hayata geçirilecek olan projenin Edirne’nin kültürel dokusunun bir parçası olan Osmanlı Saray Mutfağı’nın turizme kazandırılmasına ve gastronomi turizminin gelişimine büyük yarar sağlayacağını belirten TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, projenin Edirne ve Bölge için hayırlı olmasını diledi.
9 ayda tamamlanması planlanan projeye Trakya Kalkınma Ajansı 100 Bin TL’lik bir destek sağlayacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden 600 Yıllık Osmanlı Saray Mutfağı Trakyaka Desteğiyle Canlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 600 Yıllık Osmanlı Saray Mutfağı Trakyaka Desteğiyle Canlanıyor haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:33
 • Guneş
  08:23
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı