Gündem Haberleri

  60 yolcu bu otobüsten sağ çıktı

  Hüseyin TÜCCAR/BURSA, (DHA)
  08.08.2009 - 13:34 | Son Güncelleme:

  Bursa’da sürücüsünün yanık kokusundan şüphelenip yol kenarına çekerek içindeki 60 yolcuyu indirdiği halk otobüsü kısa süre sonra yanmaya başladı. Alev alev yanan otobüs, itfaiye tarafından söndürüldü.

  Bursa’da 30 yaşındaki Mehmet Göksu, Atatürk Caddesi ile Uludağ Üniversitesi arasında yolcu taşımacılığı yaptığı 16 M 00270 plakalı halk otobüsünü, Uludağ Üniversitesi’nden Bursa’ya gelirken Beşevler rampasında hava tankının ikaz vermesi üzerine yol kenarına çekti. Aracın arka kısmından koku gelip duman çıktığını gören Göksu, araçta bulunan 60 yolcunun inmesi için otobüsün ön ve arka kapılarını açmak istedi. Mehmet Göksu, arka kapının açılmaması üzerine yolcuların otobüsü ön kapıdan panik yapmadan terk etmesini sağladı. Son yolcunun inmesinden yaklaşık 10 saniye sonra otobüs arka kısmından alev alıp yanmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri otobüsteki alevleri söndürdü.

  ‘HİÇ KİMSE YARDIM ETMEDİ’
  Yolcularını faciadan kurtaran Mehmet Göksu, yoldan geçenlerin kendilerine yardım etmemesinden şikayet ederek, “Hava tankı ikaz verdi. Durdurduğum otobüsün arkasından gelen kokuyu hissedip dumanı görünce yolcuları indirdim. Bir süre sonra otobüs alev aldı. Otobüsteki yangın söndürme cihazını alamadım. Yoldan geçen araçları durdurmak istedim ama ne yazık ki hiç biri durmadı. Zorunlu olarak 5 dakika itfaiyenin gelmesini bekledim” dedi.

  Mehmet Göksu polis tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı