ANKARA HABERLERİ

60 yavru köpeği ölüme terk ettiler

Hürriyet Haber
28.08.2012 - 17:40Son Güncelleme :
Hürriyet Haber

Hüseyin YİĞİNER

ÇUBUK Belediyesi, ilçeye bağlı Tuğla köyü yakınlarındaki boş bir araziye terk edilen ve bir aylık oldukları belirlenen 35 yavru köpeği korumaya aldı.
Tuğla köyü muhtarı Yusuf Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köy yakınlarındaki bir araziden köpek sesleri geldiğini fark edince, sesin geldiği yöne gittiğini ve çok sayıda yavru köpeği terk edilmiş halde gördüğünü söyledi.

Açlıktan inliyorlardı

60 yavru köpeği ölüme terk ettiler

Yılmaz, “Köpeklerin bir kısmı açlıktan ölmüştü, hayatta olanlar ise açlıktan inliyorlardı. Gördüğüm manzara karşısında dehşete düştüm. Bu yavruları ölüme terk edenler insan olamazlar. Hemen Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünü telefonla arayarak yardım istedim. Gelen ekipler yavruları alarak götürdüler. Bu yavruların emin ellere geçmesinden ve kurtulmasından çok memnun oldum” dedi.

Başka ilçeler bırakıyor

Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Akif Topçu ise köpek yavrularına en iyi şekilde bakılacağını belirterek, “Koruma altına aldığımız yavruları önce sağlık kontrolünden geçirdik. Hayatta kalan 35 yavruyu şu anda süt ile besliyoruz. Bu onların yaşam şansını artırdı. Burada koruma altına aldığımız bu yavruları, ilk etapta kayıt altına aldık. Daha sonra ise bu hayvanları isteyenlere vereceğiz” dedi.
Sahipsiz yavru köpeklerin diğer ilçelerden bırakıldığını tahmin ettiklerini anlatan Topçu, “Daha önce çok sayıda büyük köpeğin bırakıldığını tespit etmiştik ama ilk defa bu kadar sayıda yavru köpeğin bırakıldığını gördük. Bu tip uygulamalar kabul edilebilir değil” dedi.
Araziye 60 yavru köpeğin bırakıldığı, bunların 25 tanesinin açlıktan telef olduğu 35 tanesinin ise koruma altına alındığı belirlendi.

60 yavru köpeği ölüme terk ettiler

BAZEN bir canlıyı sevmekle, sevebilmekle başlar herşey, Saif Faik'ten dinleyelim:
"Fındık, kurt köpeği ile av köpeği piçidir. Aşk mahsulü olduğu için güzel olması lazım gelir, ama değildir.
Büyük kuyruğunu oynatarak, kahverengi gözlerini kırparcasına açarak yanınıza yaklaştığı zaman kafasını okşamazsanız, şayanı hayret bir adamsınız, demektir.
Bu kadar sevilmek ihtiyacı içindeki bir hayvanı reddedebilmek için, insanın ömründe hiç aşık olmaması, hiç sıkıntı çekmemesi, kalp yumuşaklığı nedir bilmemesi lazım gelir..."

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 60 yavru köpeği ölüme terk ettiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2012 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 60 yavru köpeği ölüme terk ettiler haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  10 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:39
  • Guneş
   07:20
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:45
  • Yatsı
   19:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı