Gündem Haberleri

GÜNDEM

  60 gün sonra terhis olacaktı

  Emre SAÇLI/ SALİHLİ,(Manisa) (DHA)
  19 Eylül 2012 - 08:48Son Güncelleme : 19 Eylül 2012 - 08:48

  Bingöl’de terör örgütü PKK tarafından Bingöl-Muş karayolu üzerinde içinde sivil askerlerin bulunduğu otobüse yönelik saldırıda şehit olan Salihlili er Anıl Eruluç’un baba evi taziye akınına uğradı. Acı haberi aileye Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu ve askeri yetkililer verdi.

  Bingöl-Muş Karayolu’nda düzenlenen saldırıda şehit düşen 9 askerden biri olan Salihlili Anıl Eruluç’un baba ocağına Nevzat Eruluç’un evine ateş düştü. Gece saatlerinde şehit er Anıl Eruluç’un baba evine gelen Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Garnizon Komutanı Binbaşı Metin Şahin, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Ali Arı ile Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay ve Emniyet Müdürü Erkan Taş, aileye oğullarının şehit düştüğü haberini verdi. Oğullarının şehit haberini alan baba Nevzat ile dedesi Haşim Acar rahatsızlandı. Olay yerinde bekleyen ambulanslardaki görevliler fenalaşanlara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Salihli Devlet Hastanesi’ne götürdü.

  CUMARTESİ GÜNÜ SALİHLİ’YE GELMİŞTİ

  Nevzat ve Şükran çiftinin büyük oğulları olan 22 yaşındaki Anıl Eruluç, acemi birliğini Ankara Etimeskut’ta tamamladıktan sonra usta birliği olan Van Erciş’e gitti. 10 günlük izinli olarak memleketi Salihli’ye gelen Anıl Eruluç, cumartesi günü birliğine gitmek üzere Salihli’den ayrıldı. Topçu Er Anıl Eruluç’un annesinin ev hanımı babasının ise işçi emeklisi olduğu öğrenildi.

  MAHALLE TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILDI

  Anıl Eruluç’un şehit düştüğü haberini alan yüzlerce Salihlili, baba evine akın etti. Mahalle halkı ise evlerinin balkonlarını Türk Bayrakları ile donatarak teröre tepkilerini dile getirdi.

  'ACIMIZ BÜYÜK'

  Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu ise yaptığı açıklamada "Acımız çok büyük. Diyecek bir söz bulamıyorum. Şehidimizin Salihli’ye ne zaman geleceği şuan için netleşmiş değil" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı