« Hürriyet.com.tr
MENÜ

6. Yıldızlar Şöleni sona erdi

Basketbol Federasyonu'nun Garanti Bankası sponsorluğuyla düzenlediği “12 Dev Adam Basketbol Okulları”nın (12 DABO) yaz dönemi eğitim faaliyetleri kapsamındaki 6. Yıldızlar Şöleni, yapılan ödül töreni ile sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ahmet Cömert Spor Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde, organizasyonda eğitim gören sporculara, Basketbol Federasyonu Medya ve Tesisler Direktörü Doğan Hakyemez, (A) Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, ile 12 DABO Direktörü Samer Şenbayrak madalyalarını taktı.

6. Yıldızlar Şöleni'nde, Türkiye'de 55 merkezde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde düzenlenen 12 DABO'ya katılan ve antrenörler tarafından seçilen 100 minik basketbolcu yer aldı. 3 gün süren şölende, 4 gruba ayrılan sporcular, her yaş grubundan 12'şer kişiden oluşan takımlar halinde lig usulüne göre mücadele etti.

12 DABO Direktörü Samer Şenbayrak, törende yaptığı konuşmada bugüne kadar toplam 28 bin sporcuya eğitim verdiklerini belirterek, bu sporculardan bazılarının milli takımlarda da görev almayı başardığını ifade etti.

Harun Erdenay da organizasyonda mücadele eden bütün sporculara başarılar diledi.

Bu arada Erdanay bir soru üzerine, Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek (A) Milli Takım'ın hazırlıklarını sürdürdüğünü ifade ederek, “Ankara'da katılacağımız 'Efes Pilsen World Cup', şampiyona öncesi son turnuvamız olacak. Ankara'da Almanya, Hırvatistan gibi şampiyonada rakibimiz olabilecek takımlarla oynayacağız. Takımın form durumu gayet iyi. Ciddi bir sakatlığımız yok, inşallah sonuna kadar da böyle olur. Takımımız yoğun çalışma temposundan dolayı biraz yorgun. Sonlara doğru biraz tempoyu düşüreceğiz ve şampiyonaya çok formda gideceğiz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler