Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

6 yıldızın faturası 50 milyon euro

Futbol dünyasının en çok merak ettiği soruyu Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı yanıtladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Adalı: “Schuster’e ‘saldıran bir takım’ istediğimizi söyledik. Farklı sistemli bir hoca getirirseniz bugün iyi dediğiniz futbolcular kötü oynayabilir. O yüzden bu sistemle devam edeceğiz.”

BEŞİKTAŞ’ın bütün dünyada yankı uyandıran Bernd Schuster, Guti Hernandez, Ricardo Quaresma, Hugo Almeida, Simao Sabrosa ve Manuel Fernandes transferlerinin siyah beyazlı kulübe kaç milyon Euro’ya mal olduğu sorusu dün cevabını buldu. Lig TV’ye konuk olan Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı, dünyaca ünlü altı yıldıza sözleşmeleri süresince toplam 49.9 milyon Euro ödeyeceklerini söyledi. Programda gündemdeki diğer konulara da değinen Adalı, şunları kaydetti:
Guti’yi alırken korktum
Bütün transferlerin oluşmasında başlangıç noktası Schuster’dir. Gelecek futbolcular gelmeden hocasını soruyor. Quaresma’dan sonra Guti’yi alırken sıkıntı yaşar mıyız diye düşündüm. Kolay değil iki yıldız oyuncuyu bir arada tutmak. Ama Guti geldikten sonra çok iyi anlaştıklarını gördük.
Ersan’ı alacağım
Ersan’ın sakatlanmasının şokunu hala yaşıyorum. Çok üzgünüm. Sezon sonunda Adanaspor yönetimi ile oturup bonservisi için oturacağız. Adanaspor’un da Ersan’dan beklentisi var. Ersan için belirleyeceğimiz bir rakam var. Uygun bir fiyata gelirse oturup alacağız.
Olimpiyat olabilir
Maçlarımızı TT Arena’da oynama konusunda resmi bir müracaatımız olmadı. Yönetim kurulunun vereceği kararlar doğrultusunda başka şehirde de oynayabiliriz. Kasımpaşa ve TT Arena’da oynayamazsak Olimpiyat Stadı’nda oynayacağız.
Sistemin arkasındayım
Ben Schuster’in değil bu sistemin arkasındayım. Hoca ile ilk bir araya geldiğimde para pul konuşmadık. Hocanın bana sorduğu ilk soru; “Nasıl bir futbol istiyorsunuz?” Ben de kendisine, saldıran bir Beşiktaş istediğimizi söyledim. Schuster ayrıldıktan sonra başka sistemli bir hoca getirirseniz bugün çok iyi transferler dediğimiz futbolcular kötü oynayabilir. O yüzden önce sistem sonra Schuster ile yola devam. Hocanın söylendiği gibi arıza bir durumu yok.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler