"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

6 yıldır elini sürmüyorsa o adam kesin eşcinseldir

13 Ocak tarihinde köşemde yayınlanan “Eşim bana 6 yıldır elini sürmüyor” başlıklı mektuba ilginç okur yorumları geldi.

Eşinin kendisine yaklaşmadığından yakınan “ısmim gizli kalsın” rumuzlu okuruma gelen yorumlar, genç kadının eşinin eşcinsel olduğunu söylüyor... ışte bu mektuplardan birkaçı...

Bu bey hemcinslerine ilgi duyuyor

Her gün yazılarınızı okuyorum. Çok şükür ortalama bir hayatı, mutlu bir ilişkisi, güzel bir ailesi olan 25 yaşında bir mühendisim.
Altıncı hissim kuvvetlidir, 13.01.2011 günkü yazınızı okuduğumda içimde uyanan his yorumunuzdan bambaşkaydı. İnsan sevdiğine konduramaz biliyorum. Toplumumuzda böyle şeyler hoş karşılanmadığı için de pek düşünmeyiz bu olasılık üzerinde, ama okurunuzun eşinin hemcinslerine ilgi duyması muhtemel değil midir?
Evlendikten kısa süre sonra da aralarında fiziksel soğukluk başlamış. Belki de, o hanımın eşi, yıllarca bu duygularını bastırmış ama evlendikten sonra hemcinslerine ilgi duyduğunu kabul etmek zorunda kalmış. Hiçbir yardımı kabul etmediğine göre, sorunun çözülemeyeceğini düşünüyor. Ve eşini de hem sevip hem saygı duyduğu için ayrılmak istemiyor olabilir.
Ben psikolog değilim, sadece önsezilerimin kuvvetli olduğunu düşünürüm. bu olasılığı düşünmek gerektiğine inanıyorum.
Rumuz: ılkbahar

Eşcinsel olarak o adamı anlayabiliyorum

Rumuz “İsmim gizli kalsın”a cevap vermek istedim. Çünkü bir eşcinsel olarak bu hanımın kocasının da kesinlikle eşcinsel olduğunu söyleyebilirim.
6 yıldır karısına dokunmaması, eve geç gelmesi ve özellikle de “benden sana koca olmaz” demesi, hepsi bunu gösteriyor.
İkisinin de mutluluğu için ayrılmaları en doğrusu. O hanım kendisini seven ve cinsel açıdan da mutlu olacağı bir eş bulabilir. Adam da kendi yönünde mutluluğu arayabilir.
Rumuz: Bir öğüt

Yapabileceği bir şey yok

13.01.2011 tarihli yazınızdaki hanımın sorunu bana eşinin eşcinsel olabileceğini düşündürdü. Eve geç gelmesi, vicdan azabı çekmesi, sorularına sessiz kalması bana eşcinsel bir erkeği düşündürdü. Çünkü yapabileceği bir şey yok. Bence bu ihtimali de göz önünde bulundurmalı.
Rumuz: Dostça

Faça izlerinden nasıl kurtulurum

Güzin Abla, daha önce köşende bir arkadaşın kolundaki faça izlerinin giderilmesi için bir yöntem önermiştin. Benim isteğim dışında bazı olaylar nedeniyle sol kolumda sekiz adet faça izi var.
Kısa kollu giyemiyorum; insanlar sebebini bilmeden tuhaf tuhaf bakıyorlar. Bu izlerden kurtulmam için lütfen bana da yardımcı ol.
Rumuz: Çaresiz
Evet, oğlum. Kollardaki kesik izleri için bir yöntemden söz etmiştim. Adı, Fraksiyonel lazer (Dilimli lazer). Bu yeni tedaviyle kesik ve yara izlerinin giderilmesi mümkün oluyor. Toplu iğne kadar ince ışınlarla iz bölgesi tahrip edilip, küçültülebiliyor. Aynı yöntem sık kilo alımı ya da hamilelik sırasında oluşan çatlakların giderilmesinde de kullanılmakta. www.fraksiyonellazer.com’dan daha geniş bilgi edinebilirsin.
X