AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

6 yıldır birlikte çay ocağı işletiyorlar

DHA
29.03.2016 - 15:06Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet DAĞLI/SANDIKLI, (DHA) - AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı İlçesi'nde oturan Fatma ve Necati Çiğdem çifti, 6 yıldır birlikte çay ocağı işletiyor.
Sandıklı'da 22 yıl önce evlenen Fatma ve Necati Çiğdem çifti, kamu kurum ve kuruluşlarının yoğunlukla bulunduğu Ece Mahallesi'nde çay ocağı açmaya karar verdi. Necati Çiğdem'in yurtdışındaki bir arkadaşının desteğiyle çift, çay ocağını açtı. Çiğdem çifti yaklaşık 6 yıldır birlikte çalışarak evlerinin geçimini sağlıyor. Çift sabah 07.00'de çay ocağını açıyor, Fatma Çiğdem çay demliyor, bardakları yıkıyor, eşinin yetişemediği yerde de servis yapıyor.
Fatma Çiğdem, "Eşime destek olmaya çalışıyorum. Eşimin yetişemediği yerde çay demliyorum, bardakları yıkıyorum, servise çıkıyor, çay dağıtımı yapıyorum. Sabah 7'de dükkana geliyor, çayı demliyor, saat 8'de de servise çıkıyoruz" dedi.
Necati Çiğdem de "Allah başımdan eksik etmesin işlerimi çok kolaylaştırıyor. İşçi aratmıyor. Eşimle beraber sırt sırta omuz omuza birlikte bu işi yürütüyoruz. Bu işyerini açmamıza yardımcı olan yurtdışındaki arkadaşım İsa Özkan'a da teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyonkarahisar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyonkarahisar ilinden 6 yıldır birlikte çay ocağı işletiyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 6 yıldır birlikte çay ocağı işletiyorlar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı