BALIKESİR HABERLERİ

6 Ülkeden Öğrenciler Havran’ı Ziyaret Etti

IHA
30.10.2015 - 13:39Son Güncelleme :

ÖĞRENCİLER HAVRAN'I ZİYARET ETTİLER.

IHA

Edremit Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi’nin Avrupa Birliği Erasmus Projesi kapsamında bölgeye gelen 6 ülkeden öğrenciler Havran İlçesini ziyaret ettiler.
Abidin Pak - Pakmaya Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus projesi kapsamında bölgeye gelen yabancı öğrenciler Türk kültürünü ve bölgeyi tanımaya devam ediyorlar. Bu kapsamda Havran ilçesine giden öğrencilere Belediye Başkanı Emin Ersoy ev sahipliği yaptı.
Ersoy “Bugün ilçemizde 6 ülkeden gelen lise ve üniversite öğrencileri ile öğretmenlerini ağırladık. Avrupa birliği gençlik programı tarafından desteklenen "Öğrenerek Öğret,Öğreterek Öğren"isimli Erasmus projesini gerçekleştiren Edremit Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencilerini Hanımeli Pazarında ve başkanlık makamında ağırladım. İlçemizin tanıtımına verdikleri destekten dolayı kendilerine teşekkür ederim.”dedi. Yabancı öğrenciler ayıraca Cuma Pazarını ve Pazar kültürünü yakından yaşama fırsatını da buldular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden 6 Ülkeden Öğrenciler Havran’ı Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 6 Ülkeden Öğrenciler Havran’ı Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı