Gündem Haberleri

  6 trilyonluk gözaltı

  Hürriyet Haber
  24.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kocasından 6 trilyon boşanma tazminatı isteyen İran asıllı Hamira Baran ve kızkardeşi Fateme Sezgin, silahlı tehdit suçlamasıyla gözaltına alındı.

  İSTANBUL DGM'ye suç duyurusunda bulunan Hamira Baran'ın eniştesi Mehmet Sezgin, ‘‘Hamira Baran'ın adamları, Sinan Baran aleyhine ifade vermem için beni silahla tehdit ediyor’’ dedi. Bunun üzerine İstanbul Organize Suçlar ve Silah Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, önceki gece, Hamira Baran'ın Kadıköy'deki evine baskın düzenledi. Baskında, Hamira Baran, kızkardeşi Fateme Sezgin ile Mehmet Sezgin'i tehdit ettikleri öne sürülen 5 kişi gözaltına alındı. açmıştı.

  Tecavüz iddiası

  Sanayi tesislerine kurduğu boyahanelerle tanınan BES Genel Taahhüt ve Makina Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Baran aleyhine 6 trilyon liralık boşanma davası açan Hamira Baran, ‘‘Eşim, kızkardeşim Fateme'ye evimizde tecavüze kalkıştı’’ iddiasında bulunmuştu. Sinan Baran ise, iddianın tamamen asılsız olduğunu söyleyerek, Üsküdar 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne manevi tazminat davası açmıştı. Sinan Baran eşi aleyhine 12 ayrı dava daha açmıştı.

  Kadın, içki ve kumar

  Kadıköy 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne avukatı aracılığıyla boşanma davası açan Hamira Baran ise kocasını şöyle suçlamıştı: ‘‘8 yıldır evliyim. Sinan'da, kadın, içki, kumar ve gece alemi var. Son olarak ise kardeşim Fateme'ye evimizde tecavüze kalkıştığını öğrendim. Çocuklarımıza karşı babalık görevini asla yerine getirmedi. Beni dövüp, ölümle tehdit ederek, Kanlıca'daki villadan attı. Çocuklarımla kızkardeşimin evine sığındım.’’

  Küfür ediyor

  Sinan Baran da eşi aleyhine Kadıköy 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı. Dilekçesinde, İran asıllı eşinin, evlenirken kendisini Müslüman olarak tanıttığını söyleyen Sinan Baran'ın iddiaları şöyleydi: ‘‘Hıristiyan olduğunu benden sakladı. Çocuklarımı kiliseye götürdü. Bu ikilem arasında onların da ruhsal sağlıklarını bozdu. Aramızda örf, adet ve gelenekler açısından uçurumlar var. İş arkadaşlarımın ve ailemin yanında, o...çocuğu, puşt, p...venk gibi ağza alınmayacak hakaretlere ve küfürlere maruz kaldım.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı