« Hürriyet.com.tr
MENÜ

6 sahada 1 kulübede

Futbol Federasyonu, aylardır beklenen kararını sonunda açıkladı. Süper Lig kulüpleri yeni sezonda kadrolarında 7 yabancı bulunduracak; bunların 6’sı aynı anda oynayabilecek, diğeri ise kulübede oturacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Yönetim Kurulu, yabancı futbolcu kontenjanında "6+1" sistemini kabul ederken, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Hilmi Ok’u atadı.

Trabzon’daki Haluk Ulusoy Kamp Eğitim Merkezi’nde dün yapılan ve yaklaşık 5,5 saat süren yönetim kurulu toplantısı sonrasında, açıklamalarda bulunan başkan vekili Affan Keçeci, "Bundan böyle 18 kişilik müsabaka kadrosunda 7 yabancı futbolcu bulunmasına, bunun 6’sının sahada, 1’inin ise değişikliklerde kullanabilme imkanı verilmesine karar verilmiştir. Daha açık tabirle 6 yabancı sahada yer alacak, diğer yabancı 18 kişilik listede yer alacak. Herhangi bir şekilde yedek kulübesinde bulunan yabancı oyuncunun girmesi halinde bir başka yabancının oyundan alınması gerekmekte" diye konuştu.

Serdar Tatlı MHK’de

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na oybirliğiyle Hilmi Ok’u atadı. Sabri Çelik, Taner Yalçındağ, Serdar Tatlı, Hikmet Öksüzoğlu, Onur Sorguç, Sürhat Müniroğlu, Fethi Heper, Hatip Çopur kurulun asil üyeleri olurken, Ali Uluyol, Ahmet Erdoğan, Mustafa Arslan, Ahmet Orgun, Nazif Altınpınar, Metin Karaaslan, Hicabi Menteş, Abdullah Kaya ve Metin Begüm yedek üye olarak belirlendi.

Şenman’a yeni görev

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında alınan diğer kararlar ise şöyle:

1-) 18 kişilik maç kadrolarında, kulübüne tescil edildiği tarihten en az 2 yıl süre geçmiş, 01.01.1985 ve daha sonra doğmuş bir oyuncu bulundurmaları zorunlu kılındı. Siirt Yetiştirme Yurt ve Yuvası bünyesinde yaptırılan sahaya da Nüzhet Kiper Bağış adı verildi.

2-) Vefat eden genel sekreter vekili Nüzhet Kiper Bağış’tan boşalan göreve Gıyaseddin Şenman getirildi.

KULÜPLER NE DEDi

Bir anda artırılamazdı

G.SARAY Başkan Yardımcısı Adnan Polat, "Zaten federasyonun yabancı sayısını bir anda artırmasını doğru bulmuyordum. Son dakikada alınan kararlar, bize hiçbir katkı sağlamıyor. Tam tersi zarar getiriyor" dedi. Yabancıda serbestlik isteyen F.Bahçe, herhangi bir açıklama yapmazken, G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav, "Hiç yoktan iyidir. Ancak yaş haddi getirilen 6+2 daha iyi olurdu" diye yorumladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz