« Hürriyet.com.tr
MENÜ

6 puanlık maç

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, saha, seyirci avantajını kullanarak bugün Trabzonspor karşısından galibiyetle ayrılarak ve şampiyonluk hedefine emin adımlarla ilerlemek istediklerini söyledi.

Eraydın AYTEKİN / SİVAS,(DHA)
SON GÜNCELLEME
SİVASSPOR Teknik Direktörü Bülent Uygun, Trabzonspor’la bugün oynayacakları maçın şampiyonluk hedefleri yönünden en önemli karşılaşma olduğunu söyledi. Uygun, son sözü sahada futbolcuların söyleyeceğine değinerek "Taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz. 6 puanlık maç oynayacağız" dedi. Lig şampiyonluğu hedefleri olduğunu vurgulayan Uygun, şöyle devam etti:

"Şu anda bütün rakiplerimizin önündeyiz. Biz kazandığımız sürece rakiplerimizin alacağı sonuçlar, bizi ilgilendirmeyecek. Şampiyonluk yarışındaki en önemli rakiplerimizden birisi de Trabzonspor. Bu nedenle bu maç, 6 puan değerinde. Biz de bunun bilinci içerisindeyiz. Kendi evimizde ve seyircimizin önünde oynamanın avantajını da kullanarak sahadan galibiyetle ayrılmak ve yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz. Sezon sonunda ipi ilk sırada göğüsleyerek taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz."

Ligin 57 puanla zirvesinde yer alan Sivasspor, 53 puanı bulunan 3’üncü sıradaki Trabzonspor’la oynayacağı maçın hazırlıklarını tamamladı. Zorlu maçtan galibiyetle ayrılmanın planları yapan kırmızı beyazlı takımda sakatlıkları önemli ölçüde geçen Sedat ve Musa Aydın’ın forma giyebileceği açıklandı. Sylla ise tam olarak iyileşmediği için riske edilmeyecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz