6 milyon Euro’ya Bigmall’u yaptı

Hürriyet Haber
20.08.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Tekstilde 65 yıllık tecrübeye sahip Gülen Group, Gülen Büyük Mağazacılık şirketi bünyesinde Biggmall adlı yeni bir çok katlı mağazacılık zinciri yarattı.

İlk mağazasını Kurtköy’deki Via/Port’ta açan Gülen Grup, department store için şu ana kadar 6 milyon Euro’luk yatırım yaptı. Gülen Büyük Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Emin Toğlukdemir, indirimli satış yapacaklarını, bazı ürünlerde indirimlerin yüzde 70’e varacağını söyledi.
İndirim avantajımız var
Emin Toğlukdemir, mağazacılık sektöründeki ilk deneyimlerinin Biggmall olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Perakendenin mutfak tarafındaydık, şimdi vitrine geçiyoruz. Şu ana kadar Biggmall’a 6 milyon Euro’luk yatırım yaptık. Türkiye’de daha önce hiç yapılmamış bir büyük mağazacılık konsepti oluşturduk. En büyük özelliği sunduğu indirim avantajı. Ayrıca markalara bir mağaza büyüklüğünde özel alan ayırdık. Karışıklık yok. Giyimden kozmetiğe, mutfak ürünlerinden ayakkabıya kadar geniş bir ürün gamı var. 65 markanın reyonu, 242 markanın ürünü ilk mağazamızda yer alacak. 9.90 TL’den 3 bin TL’ye kadar uzanan bir fiyat skalasında hem inlet hem outlet hizmeti vereceğiz.”
Parfümde ucuzluk
Toğlukdemir, özellikle kozmetik konusunda fiyatları çok düşük tutacaklarını ifade ederek, “Kozmetik ürün ve parfümleri ürünlerini yüzde 30 ucuz satacağız. Özellikle parfümde çok iddialıyız. Rahatlıkla ‘duty free’ fiyatlarına satacağımızı söyleyebilirim. Çeşitli kampanyalarla indirimleri yüzde 50-60’a kadar çıkarabileceğiz” diye konuştu.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı