Gündem Haberleri

GÜNDEM

  6 ildeki KCK operasyonunda 38 kişi adliyede

  A.A
  28.09.2012 - 10:49 | Son Güncelleme: 28.09.2012 - 10:49

  Mersin merkezli 6 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 38 kişi, Mersin'de sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Adana Adliyesine sevk edildi.

  Mersin'in yanı sıra Adana, Diyarbakır, Batman, Tunceli ve Mardin'de 25 Eylül'de gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 12'si kadın 38 zanlı, Emniyet Müdürlüğündeki sorgu ve işlemlerinin ardından Mersin Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

  BDP Mersin İl Başkanı Musa Kulu, eski il başkanı Cihan Yılmaz, BDP Mersin İl Eş Başkanı Aynur Aşan ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Mersin Şube Başkanı Ali Tanrıverdi'nin de aralarında bulunduğu zanlılar, daha sonra haklarında hazırlanan evraklarla Adana Bölge Ağır Ceza Mahkemesine sevk edildi.

  Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 25 Eylül sabahı, kent merkezinin yanı sıra Adana, Diyarbakır, Batman, Tunceli ve
  Mardin'de daha önceden belirlenen adreslere baskın düzenlemiş ve 38 kişiyi gözaltına almıştı. Zanlıların, Mersin başta olmak üzere bazı büyükşehirlerde TSK'nın terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonları protesto etmek adı altında provokasyonel eylem hazırlığında oldukları, bazı zanlıların Mersin'de düzenlenen izinsiz gösterilere eleman temin ettikleri öne sürülmüştü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı