Gündem Haberleri

  6 ilde terör operasyonu: 22 gözaltı

  AA
  06.10.2015 - 10:26 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik Ankara merkezli 6 ilde operasyon düzenlendi. Operasyonda 22 kişi gözaltına alındı, gözaltına alınanlar arasında öğretmenler, kamu görevlileri ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu öğrenildi.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik Ankara, İstanbul, Konya, Isparta, Van ve Ağrı'da operasyon başlattı.

  Sabah saatlerinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda, 22 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin arasında öğretmenler, kamu görevlileri ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu öğrenildi.

  Gözaltına alınanlar, ifade işlemleri için Ankara'ya getirilecek.

  ISPARTA

  Operasyon kapsamında Isparta'daki 112 çağrı merkezinde çalıştığı belirtilen E.A, gözaltına alındı.

  Isparta Emniyet Müdürlüğüne getirilen zanlının, buradaki işlemlerinin ardından Ankara'ya gönderileceği bildirildi.

  KONYA

  Operasyonda, kapatılan HADEP'in Konya İl Başkanı H.M.B. gözaltına alındı.

  ANKARA

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Başkent'te Çankaya ve Yenimahalle ilçelerinde bazı adreslerde arama yaptı. Aramalarda, eski HDP ilçe başkanı O.K. ile HDP üyesi bir kişi de yakalandı.

  Kamu görevlileri ve üniversite öğrencilerinin de aralarında bulunduğu şüphelilerden öğrencilerin, Hacettepe, Gazi, ve Anadolu üniversitelerine kayıtlı oldukları belirlendi.

  Şüphelilerin, PKK terör örgütünün kırsal alanda silahlı faaliyet yürüten örgüt mensuplarını, terör örgütü elebaşılarını övücü, sahiplenici yazı, fotoğraf, video ile propaganda yaptıkları; devlet büyüklerine hakaret ederek aşağılayıcı paylaşımlarda bulundukları iddia ediliyor.

  İl dışında gözaltına alınanların Ankara'ya getirileceği, gözaltıların artabileceği bildirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

  Etiketler: terör operasyonu

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı