Gündem Haberleri

GÜNDEM

  6 günlük eşini sevgilisine öldürttü

  Mustafa İNSAN/MERSİN, (DHA)
  22.04.2009 - 15:09 | Son Güncelleme:

  Mersin’de 2 ay önce evinin önünde bıçaklanarak öldürülen 30 yaşındaki Mehmet Kurtgöz’ün, olaydan 6 gün önce düğün yaptığı nikahsız eşi 20 yaşındaki Ayşegül K.’nin azmettirmesiyle, kadının sevgilisi ve onun arkadaşı tarafından öldürüldüğü anlaşıldı. Ayşegül K., sevgilisi ve onun arkadaşı gözaltına alınırken, bir ay önce katil zanlısı olarak tutuklanan kişinin suçsuz olduğu anlaşıldığı için serbest bırakılacağı bildirildi.

  Balıkçı Mehmet Kurtgöz, 7 Mart’ta Gaziantep’te yapılan düğünle Ayşegül K. ile evlendi ancak, resmi nikah kıydırmadı. Kurtgöz, düğünden 6 gün sonra 13 Mart’ta eşiyle birlikte alışverişten dönerken, evinin önünde 2 kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Eşinin gözleri önünde öldürülen Kurtgöz’ün nikahsız eşi Ayşegül K.’n,n ifadesi doğrultusunda kadının eski sevgilisi 32 yaşındaki Eray Tekin, Gaziantep’te katil zanlısı olarak yakalandı. Suçlamaları kabul etmeyen Eray Tekin, Ayşegül K.'nin teşhisiyle 20 Mart’ta tutuklandı.

  EKİPLER, KADINI İZLEMEYİ SÜRDÜRDÜ

  Zanlının yakalanmasına karşılık dosyayı kapatmayan cinayet bürosu ekipleri, 6 günlük eş Ayşegül K.’yi takibe aldı. Ayşegül K.'nin televizyonlardaki kadın programlarında farklı ifadeler kullanması dikkat çekti. Yapılan araştırma sonunda cinayetin Ayşegül K. tarafından planlandığı, kadının sevgilisi 19 yaşındaki K. Ç. ile arkadaşı 18 yaşındaki M. T. E.’nin cinayeti işlediği anlaşıldı. Olay sonrası Gaziantep’e taşınan Ayşegül K. ile sevgilisi ve onun arkadaşı yakalanarak Mersin’e getirildi. Sorgularında suçlarını itiraf eden zanlılar, ‘Nitelikli olarak kasten adam öldürmek ve azmettirmek, iftira atmak, adli makamları yanıltmak ve yalan beyanda bulunmak’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

  ‘OĞLUMU DIŞARI ÇIKMAYA ZORLADI’


  Gelinlerinin oğullarını öldürttüğünü öğrenen baba 63 yaşındaki Emin Kurtgöz ile anne 50 yaşındaki Türkan Kurtgöz, daha önce gelinlerinden şüphelenmediklerini, gerçek suçlunun bulunmasına sevindiklerini söyledi. Olay gecesi gelinlerinin, oğlunu dışarıya çıkmaya zorladığını söyleyen baba Kurtgöz, “Birlikte evde oturuyorduk. Gelin gezmeye gitmek istediğini söyledi. Ben ‘Hava soğuk gitmeyin’ dedim. Oğlum da gitmek istemedi. Ancak gelin ısrar etti, ‘İki tur atıp, geliriz’ dedi. Gittikten bir müddet sonra telefon geldi, ‘Oğlun öldü’ dediler. Demek ki, bu planlanmış bir cinayetmiş” dedi.

  1 AY YATTI, ÇIKINCA POLİSE TEŞEKKÜR ETTİ

  Cinayette Mehmet Kurtgöz’ün katil zanlısı olarak 1 ay cezaevinde yatan ve masum olduğu anlaşılan Eray Tekin, özgürlüğüne kavuştu. Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne gelen Tekin, Cinayet Masası ekiplerine teşekkür etti. Eray Tekin, ailesine kavuşacağı için çok mutlu olduğunu söyledi. İlk tutuklandığında işlemediği bir suçtan dolayı yargılanmanın kendisine çok acı geldiğini kaydeden Tekin, “Ama sonuçta gerçek suçluların ortaya çıkacağını biliyordum. Cezaevindeyken Allah’a dua ettim. Suçsuz yere cezaevinde yatmanın nasıl bir duygu olduğunu ancak yaşayan bilir” dedi. Ayşegül Karlı ile yaklaşık 7 ay önce tanıştığını anlatan Eray Tekin şöyle konuştu:

  “2 haftalık birlikteliğimiz oldu. Yaptığımın hata olduğunu fark ederek kendisinden uzaklaştım. Bu olayı kiminle yaptığını bilmiyorum ama yaptığı kişiyle birlikte olabilmek için kocasını öldürüp mezara gönderdi. Beni de diri diri gömmeye kalktı. Bir nevi intikam almak istedi ama boğazına durdu. Suçsuzluğumun anlaşıldığını öğrenince havalara uçtum.” Tekin, teşekkür ziyaretinin ardından Gaziantep’teki ailesinin yanına gitmek üzere Mersin’den ayrıldı.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı