İZMİR HABERLERİ

6 bin 500 aileye erzak desteği

DHA
27.03.2017 - 11:37Son Güncelleme :
DHA

KARŞIYAKA Belediyesi, gıda kolisi dağıtımına başladı. İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren erzak desteğiyle, bu yıl toplam 6 bin 500 aileye yardım eli uzatılacak.

Geçtiğimiz yıl, maddi zorluk yaşayan vatandaşlara 5 bin 100 adet gıda kolisi dağıtan Karşıyaka Belediyesi, bu yıl da erzak yardımlarını başlattı. Destekten, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne başvuruda bulunan ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar yararlanabiliyor. İçerisinde 14 çeşit gıda maddesinin bulunduğu erzak kolileri, belediye ekipleri tarafından evlere teslim ediliyor. Her yıl daha fazla aileye destek vermeyi hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, sene sonuna kadar toplam 6 bin 500 aileye erzak yardımı yapacak. 'Butik Elele' hizmetiyle ihtiyaç sahiplerine giysi ve ev eşyası desteği de sağlayan belediye, diğer taraftan nakdi yardımlarla aile bütçelerine katkı sağlamayı sürdürecek. Sosyal belediyecilik anlayışıyla her kesime hizmet götürmek için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, şunları söyledi:

"Göreve geldiğimiz günden bu yana hep 'Biz büyük bir aileyiz' dedik ve her alanda dayanışmanın, yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergiledik. Ailemizin her bireyini kucaklamak, ihtiyaçlara bir nebze de olsa katkı sağlamak adına bütçemiz ölçüsünde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Yardımlarımızı da kimseyi teşhir etmeden, incitmeden, toplumsal hassasiyetlere dikkat ederek yerlerine ulaştırıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği olarak, her zaman ihtiyaç sahiplerimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden 6 bin 500 aileye erzak desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 11 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 6 bin 500 aileye erzak desteği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı