Futbol 6 ay sonra yönetim değişirse ne olacak?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

6 ay sonra yönetim değişirse ne olacak?

Fikret Orman, “Yeni yabancı kuralına göre plan yapsak, 6 ay sonra Federasyon seçimi var. Başka başkan gelip bu kuralı tekrar değiştirirse ne olacak” dedi.

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Fikret Orman, çarpıcı açıklamalara imza attı. Orman, “Şu anda yönetim kurulunun almış olduğu bir karar var. Karar da Türk futbolunun geriye gittiği ve yerli oyuncuların daha çok oynatılması gerektiği yönünde bir karar. Hatırlarsanız daha evvelden 6+2’ydi. Sonra 6+0+2 oldu. Bu sene de 5+0+3 oldu. Biraz yumuşatıldı 5+3’e getirildi. Şimdi alınan kararda 11 tane yabancı sahada yer alabiliyor. Ve 14 tane yabancı oyuncuyla kontrat yapılabiliyor. Şimdi bu olayın gidişatının tam 180 derece zıttına bir hareket” diye konuştu.

‘KARŞI DEĞİLİZ AMA...’

Orman, “6 ay sonra federasyonda bir genel kurul var. Kimin başkan olacağına karar verilecek. Bir başkası gelirse, derse ki ‘Bu Türk futboluna zarar veriyor, biz değiştiriyoruz’ bizim yapmış olduğumuz kontratlar ne olacak” dedi. Başkan, “Bu uygulamanın karşısında değiliz ama bunun bir geçiş sürecinin olması lazım. Yoksa kulüpler 6 aylık kontratlarla 1 senelik kontratlarla yürütülen kurumlar değil ki” dedi.

Beşiktaş’ın acı günü

GEÇMİŞTE 1966-1969 yılları arasında Beşiktaş forması giyen eski futbolcu Cevdet Çetinkaya, 76 yaşında hayatını kaybetti. Çetinkaya’nın cenazesi, bugün Levent Camisi’nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından, Ayazağa Mezarlığı’nda toprağa verilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle