Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"6 ay gerideyiz"

Mercedes GP Patronu Ross Brawn, 2012 aracında mevcut araca göre bir takım farklı şeyler deneyeceklerini söyledi ve ön gruptan 6 ay kadar geride olmalarının kendilerine pahalıya mal olduğunu yineledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu hafta Auto Motor und Sport'ta çıkan haberde Mercedes'in ön kanatta bir F-kanal sistemi kurup bundan büyük fayda sağlamayı hedeflediği yer almıştı.

Bununla birlikte Brawn, zirvedeki üç takımın elinde bir avantaj olduğunu, egzoz kuralının yeniden değerlendirilmesi ile Mercedes'in, ön grubun kalıcı üyesi haline gelebileceğini ifade etti.

Brawn yaptığı açıklamada, "Egzoz beslemeli difüzör veya onun etrafındaki teknolojiler konusunda yorumlama açısından yeteri kadar erken davranamadık. En başta bu egzozla ilişkili teknolojiler olmadan, aracı optimize etme adına belli şeyler yaptık. Aerodinamikleri, ağırlık dağılımını, ağırlık merkezini be bu tip şeyleri dengeliyoruz. Yaklaşık olarak 6 ay kadar gerideyiz. Araçta şimdi 6 aylık bir gelişimimiz olsaydı, çok daha iyi duruma gelirdik. Biz de şimdi bunun üzerine çalışıyoruz.Hâlâ zorlamaya devam ediyoruz. Her bir yarışın ardından inceleme yapıyoruz ve ilginç bir şekilde genel olarak yavaş yavaş farkı kapatıyoruz ama açıkçası istediğimiz kadar hızlı değil. Ön grupta çok yoğun bir rekabet var diye düşünüyorum. Durumlarını geliştirmek için sert bir şekilde çalışıyorlar ve biz de onları yakalamaya çalışıyoruz. Lastikler, yakıt ve bu tip şeyleri hesaba kattığımız normale indirgenmiş tur derecelerinde farkı indiriyoruz ama yeteri kadar değil" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz