6.6 Milyon Euro'luk mecburiyet!

Hürriyet Haber
08.08.2014 - 19:01 | Son Güncelleme:

İdman ve hazırlık maçlarında Cesare Prandelli’nin gözüne bir türlü giremeyen Kamerunlu oyuncuyla yollarını ayırmaya çalışan sarı kırmızılılar, Chedjou’nun 6.6 milyon Euro’yu bulan 3 yıllık sözleşmesine takıldı.

TAM 6.6 milyon Euro’luk kontrat bedeli mecbur kılıyor…

Aurelien Chedjou’nun yetersiz performansına karşın Kamerunlu’nun 3 yıllık ağır şartlardaki kontratı Galatasaray Yönetimi’nin elini kolunu bağlıyor.

Geçtiğimiz yıl Lille’den 6.2 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek alınan Chedjou, Mancini gibi Prandelli’den de tam not alamadı. İtalyan hocanın, antrenmanlarda performansı nedeni ile sürekli uyarı yaptığı oyuncunun Chedjou olduğu ortaya çıktı. Prandelli’nin taktik idmanlarında sık sık oyunu yarıda keserek Aurelien Chedjou’ya telkinlerde bulunduğu belirtildi. Antremanlarda artık tüm oyuncular sık sık Prandelli’nin Chedjou’ya yaptığı uyarılara ise alışmış durumda.. İtalyan teknik adamın antrenmanda Chedjou’dan istekleri ve eksik bulduğu yönleri şu yönde..

· Rakibine yakın oynamalısın

· Pozisyonlara uzak kalmamalısın.


Ancak Kamerunlu’nun taktik çalışmalarında pozisyonlara uzak ve ağır kalması da Cesare Prandelli’nin başkan Ünal Aysal’dan özellikle stoper takviyesi istemesine neden oldu. Chedjou'nun idman ve hazırlık maçlarında ortaya koyduğu performansı Prandelli ve ekibini tatmin etmedi. Ve İtalyan hoca bu yüzden başkan Ünal Aysal’dan stopere mutlaka takviye istedi.

5+3+1 kuralı ve Prandelli’nin stoper takviyesi istemesine karşın yönetim Chedjou ile yollarını ayırmıyor. Çünkü Kamerunlu’nun 3 yıllık kontratı var ve bu sözleşmenin imza altındaki garanti altında olan maliyeti tam 6.6 milyon Euro…

Ancak stoperdeki sorunu da gidermek adına yönetim, Doria, Balante ve Serdar Taşcı’nın transferi için çaba harcıyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı