« Hürriyet.com.tr
MENÜ

6,5 milyon euro bütçe ile siz de üç kupa alırsınız!

Beşiktaş Kulübü'nün eski basketbol şube sorumlusu Şeref Yalçın, siyah beyazlı takımda başantrenörlük görevine getirilen Erman Kunter'e sert bir cevap verdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın eski Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın, yeni koç Erman Kunter'in "kazanılan 3 kupa tesadüfidir" sözlerine sert yanıt verdi. 

ERMAN KUNTER NELER DEMİŞTİ?

İşte Şeref Yalçın'ın sözleri;

Sayın Erman Kunter, Beşiktaş Milangaz'in kazandığı Türkiye Kupası, Eurochallenge Kupası ve Türkiye Beko Basketbol Lig Şampiyonluğu rakiplerimizin zayıf oluşundan değil, Beşiktaş Milangaz'ın ortaya koyduğu oyun sisteminin, takım ruhunun ve taraftarlarıyla bütünleşmenin sonucudur. Eurolig'de Beko Basketbol Ligi'nde oynayan Galatasaray Medical Park ve Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes gruplarını geçerek Eurolig'in ilk 16'sına girmişlerdir. Ve bütün bu takımları play-offt'a teker teker yenip şampiyonluğa uzanmıştır. Kimseye nasip olmayacak şekilde.../images/100/0x0/55ea9dc7f018fbb8f88ba6e4

Deron Williams, Semih Erden dahil oyuncu bütçesi 6.5  milyon dolardır. Banvit takımı Eurolig ön elemesi oynamış bir Türkiye Ligi takımıdır. Galatasaray Medical Park Eurolig'de Yunanistan'nın Olimpiakos ve Rusya'nın CSKA Moskova takımlarını yenmiş olup, bu iki takim Eurolig finalini oynamışlardır. İşte rakiplerimiz bu takımlardı.Sayın Erman Kunter;  siz de bu sene 6.5 milyon euro bütçenizle inşallah Türkiye Kupası'nda, Türkiye Ligi'nde ve Eurolig'de şampiyon olursunuz. 109 yıllık şanlı tarihimizde ilk defa Türkiye Kupası'nı, ilk defa Avrupa Sampiyonluğunu, 37 yıl aradan sonra da Türkiye Ligi Şampiyonluğunu kazandık.

BEŞİKTAŞ'IN BAŞARISINI KÜÇÜMSEMEK SİZE YAKIŞMADI

Sizi  Erman Kunter yapan Besiktas Kulübü'nün başarısını küçümsemek  size yakışmamıştır. Beşiktaş Milangaz basketbol takımının bu yıl kazanmış olduğu tarihi başarıyı Türk ve yabancı spor kamuoyu takdir ederken sizin bu yaklaşımınızı bu kulübün formasını giyen şu an antrenörü olan Erman Kunter'e yakışmamıştır.


Bunları da Beğenebilirsiniz