« Hürriyet.com.tr
MENÜ

6-2’den sonra bu kesmedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SOKAKLAR BOŞ Şakır şakır yağmur yağıyor ve inanılmaz bir rüzgar vardı Barcelona’da. Maç başlamadan 1 saat önce, tüm sokaklar bomboş. Barcelona’da her sokaktaki 10 dükkandan altısı bar veya restoran. Hepsi tıka basa dolu. Yer bulmak imkansız.
BARLAR DOLU El Classico paralı kanaldan yayınlandığı için barların önleri de insan dolu. Televizyonlar sokaklara dönük, yağmura rağmen insanlar buralarda içkilerini içip maçı seyretti.
BARCA MARŞI Hep bir ağızdan söylenen Katalanca Barcelona Marşı’nın özü şu: “Barca bir kulüpten fazlası.” En çok tezahürat alan yıldızlar altyapıdan yetişme Arjantinli Messi, İsveçli İbrahimoviç ve Fransız Henry.
REAL DEMİYORLAR Asla, “Real Madrid” demiyorlar. Çünkü real “kral” demek ve Madrid’e tepkiden dolayı hep sadece “Madrid” diyorlar rakiplerine.
SELAM DUR Maç bitiyor. Stadı dolduranlar çıkıyor sokaklara. Barcelona’nın İstiklal Caddesi olan La Rambla’ya geliyorlar. Sanki, Dünya Kupası’nı kazanmış gibiler. Bayraklarla, sokak lambalarına tırmananlar var. “Madrid, kazanana selam ver” diye bağırıyorlar.
1-0 ÇOK AZ Geçen sezonki 6-2’lik galibiyeti anımsayanlar var. 1-0’ı az buluyorlar ve çok da iyi oynamadıklarını söylüyorlar. Fanatik Barcelona taraftarlarının çoğu, büyütülecek bir galibiyet olmadığı fikrinde.
TÜRKİYE GİBİ DEĞİL Kişisel bir yorum yaparsak. Madrid başkent. Barcelona ise İspanya’da büyük bir kent. Ama bu maç, ülkede senenin en önemli olaylarından biri. Bence yine de Türkiye’deki coşku daha fazla. Güzel ülkem gibisi yok.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler