Gündem Haberleri

GÜNDEM

  59 kişi yoğun bakımda

  Hürriyet Haber
  20 Kasım 2009 - 00:42Son Güncelleme : 20 Kasım 2009 - 00:42

  Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, pandemik grip nedeniyle hastanelerde yatan hasta sayısı 280.

  Çubukçu aşı olmayı düşünmüyor

  MİLLİ Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, bakanlığı ile ilgili bazı temaslarda bulunmak üzere önceki akşam Nevşehir’e geldi. Bakan Çubukçu, bir gazetecinin, “Domuz gribi aşısı yaptıracak mısınız?” sorusu üzerine Bakan Çubukçu, bu konu-da Milli Eğitim Bakanı sıfatıyla açıklama yapmasının ne derece doğru olacağını bilmediğini söyle-di. Çubukçu, “Risk grubunda olmadığım için yaptırmama gerek olmadığını düşünüyorum” dedi. ? DHA

  Domuz gribi açıklamaları haftada iki gün yapılacak

  SAĞLIK Bakanlığı, domuz gribi süreci ile ilgili genel vaka bildirimleri ve gelişmelerin, bundan böyle pazartesi ve perşembe günleri bakanlık web sayfasında yer alacağını bildirdi. Bakan Recep Akdağ önceki gün yaptığı açıklamada, ölüm sayısının 80’e yaklaştığını belirterek, bu konudaki en sağlıklı bilginin web sitesinde yer aldığını söylemişti.

  Galatasaray’da domuz gribi önlemleri

  GALATASARAY Kulübü, bünyesindeki Futbol Akademisi’nde personel ve sporculardan oluşan 7 kişide domuz gribi enfeksiyonu bulguları elde edildiğini, bu nedenle genç takımların antrenmanlarının 24 Kasım’a kadar iptal edildiğini, müsabakaların ertelenmesi için yapılan başvurunun Federasyon’ca uygun görüldüğü bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı