TEKİRDAĞ HABERLERİ

57’sinden Sonra Kitap Yazdı

IHA
27.08.2015 - 10:36Son Güncelleme :

GENÇLİĞİNDE AMATÖR OLARAK ŞİİR YAZMAYA BAŞLAYAN FARUK NAFİZ KILIÇALAN, 57 YAŞINDAN SONRA YAZDIĞI ŞİİRLERİNİ “ALTUNAY” İSİMLİ ŞİİR KİTABINDA TOPLAYARAK OKUYUCULARA SUNDU.

IHA

Gençliğinde amatör olarak şiir yazmaya başlayan 57 yaşındaki Faruk Nafiz Kılıçalan, şiirlerini ’Altunay’ isimli kitabında toplayarak okuyuculara sundu.
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan Faruk Nafiz Kılıçalan, gençlik yıllarında beri şiir yazmaya meraklı olduğunu ve geç olsa da yazdığı şiirlerini okuyucu ile buluşturmak kitap haline getirdiğini söyledi. Teknolojinin insanlara daha cazip geldiğini ifade eden Kılıçalan, artık yazmanın ve okumanın eskisi gibi insanlara heyecan vermediğini belirtti.
Şiirlerini hayatı, birikim ve deneyimlerini anlatmak için yazdığını ifade eden Faruk Nafiz Kılıçalan, "Gençliğimizde amatör olarak şiirler yazıyordum. Hayatımızda biriktirdiğimiz birikim ve deneyimlerimizi şiirlerle anlatmak istediğim için hayatı anlatmak için şiir yazıyorum. Şiirlerimi Altunay isimli şiir kitabında toplayarak okuyuculara sundum. Belki de bu kitabı çıkartmak için geç kaldım ama yine de geç olsa da yazdığım dizeleri bir eser haline getirmek ve bunun insanlar tarafından alınıp okunması gurur verici. Şiirseverlerin kitabımı Hedef Kitapevi ve Tekirdağ’da diğer kitapevlerinde bulmaları mümkün. Eski yıllarda kitap okumak bir yarıştı. Bir arkadaşımız bir kitap okuyunca biz de ne yapar ne eder o kitabı bulup okurduk. Hala günde 5 saat kitap okumaya devam ediyorum" dedi.
"ÇOCUKLARA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRILMALI"
Kılıçalan, "Günümüzde okuyan gençlerimiz var ama bunlarında sayısı az. Eski yıllarda imkanlar kısıtlı olmasına rağmen kitapları bulup herkes hevesle okuyordu. Günümüzde imkanların daha fazla olmasına rağmen, kitap bulmak daha kolay olmasına rağmen insanların kitaba ilgisi az. Eski yıllara göre gençlerimiz kitap okumuyor. Bunun en önemli nedeni de teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi ve gençlerin teknolojiye çok kolay ulaşmasıdır. Aileler de çocuklarını okumaya teşvik etmiyor. Ailelerin daha bilinçli olması gerekiyor. Aileler çocuklarına kitap okuması konusunda teşvik etmeli, onlara okuma imkanı sağlanmalı ve onların takibini yapmalıdır. Çocuklarımıza okuma alışkanlığını ilkokullarda daha küçük yaşlarda kazandırmalıyız. Aile ve okul iş birliği içinde olup çocuklara okuma alışkanlığı küçük yaşta kazandırılmalı" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden 57’sinden Sonra Kitap Yazdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 57’sinden Sonra Kitap Yazdı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:32
 • Guneş
  08:21
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı