Gündem Haberleri

GÜNDEM

  54 saat sonra gelen mucize ve üzüntü

  Osman BEKLEYEN- Gülay ÖZEK/VAN, (DHA)
  26.10.2011 - 19:37 | Son Güncelleme: 26.10.2011 - 07:11

  Van'da depremin ardından yürütülen kurtarma çalışmalarından bir mucize haberi daha geldi. Hem de tam 54 saat sonra. 12 yaşındaki Serhat Gür, kendisini onun için siper eden annesi sayesinde, enkazdan sağ kurtarıldı. Ancak 13 yaşındaki Yunus Giray'ın üzüntüsünün benzeri dün de yaşandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Serhat, burada yaşam savaşını kaybetti.

  Depremin simge isimlerinden biri olan Yunus, depreme bir internet kafede yakalanmış, saatler süren çalışmanın ardından sağ olarak kurtarılmış ancak hastane yolunda hayatını kaybetmişti. Dün de aynı üzüntü 12 yaşındaki Serhat Gür'de yaşandı.

  Van kent merkezi ve Erciş ilçesinde yıkılan binaların enkazında gece gündüz can kurtarmak için çalışan arama kurtarma ekipleri, bugün mucize bir operasyona daha imza attı. Van’ın en merkezi yerlerinden Kazım Karabekir Caddesi’nde yıkılan Nezir Baş’a ait 7 katlı binanın enkazında 3 gündür yapılan çalışma sonlandırılmak üzereyken, dinleme yapan arama kurtarma ekipleri ses tespit etti. Bunun üzerine uzman ekip sesin geldiği bölgeye yöneldi.

  54 SAAT SONRA MUCİZE KURTULUŞ

  SERHAT 54 SAAT SONRA ENKAZDAN SAĞ ÇIKARILDI / WEB TV

  Arama kurtarma ekibi 3 saatlik çalışmanın ardından, katları kağıt helva gibi çöken apartmanın merdiven boşluğu bölümüne girdi. Önce anne Hatice Gür’ün cansız bedenini çıkaran kurtarma ekibi, hemen ardından üzerine kapaklanıp yaşamasını sağladığı yavrusu Serhat’a ulaştı.

  İlköğretim okulu öğrencisi 12 yaşındaki Serhat, tam 54 saat sonra enkazdan kurtarılıp ambulansa alınırken çevrede bekleyenler mucizeyi gerçekleştiren kurtarma ekibi alkışladı.

  YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

  Erciş'de yıkılan 7 katlı binanın enkazından arama kurtarma ekipleri tarafından 54 saat sonra yaralı olarak kurtarılan 12 yaşındaki Serhat Gür, ambulansa konulup hastaneye götürüldü. 12 yaşındaki çocuk sevk edildiği Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen yaşam savaşını kaybetti.

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı