Gündem Haberleri

  516 milyarı, şansa kurtardı

  Hürriyet Haber
  13.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tüm Türkiye'nin rüyalarını süsleyen Sayısal Loto, geçen hafta 1 kişeye 516 milyar 275 milyon lira kazandırdı. Bu süper ikramiyeden süper bir hikaye de çıktı.

  516 milyarı kazanan talihlinin Turgay Öztürk değil, İsmail Demir olduğu ortaya çıktı. Öztürk'ün uzaktan akrabası Demir'i dolandırma oyununu ise banka müfettişinin tesadüfen önlediği anlaşıldı.

  Sayısal Loto'nun geçtiğimiz hafta sonunda yapılan çekilişinde 6'yı tutturarak 516 milyar 275 milyon lira kazanan kişinin, dün Milli Piyango İdaresi'nde çeki kendi adına kestiren Turgay Öztürk değil, okuma-yazma bilmeyen 78 yaşındaki İsmail Demir olduğu ortaya çıktı.

  İsmail Demir'in uzaktan akrabası olduğu bildirilen Turgay Öztürk'ün oynadığı oyun, Emlak Bankası İzmir Caddesi Şube Müdürü Nevzat Bilgin ve banka müfettişlerinden Ferda Yalçınkaya'nın farketmesi ile önlendi.

  ORTAK GİBİ DAVRANDI

  Şube Müdürü Nevzat Bilgin, dün İsmail Demir ve Turgay Öztürk'ün bankaya gelerek, Sayısal Loto'dan ikramiye kazandıklarını bildirdiklerini, bunun üzerine kendilerine yardımcı olduklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

  ‘‘Parayı tahsil etmek için Milli Piyango İdaresi'ne giderken, Turgay Öztürk ‘Gazetecilere görünmek istemiyoruz. İsmail Amca yorgun, bizimle gelmesin' deyince şüphelendim. Ortakmış gibi davranıyordu. MP'de çek, Turgay Öztürk adına kesilmişti. Parayı Ziraat Bankası'ndan tahsil ederken, bankaya girmek istemedi. Bu davranış şüphelerimi iyice artırdı. Bu arada, tesadüfen bankada bulunan müfettişlerimizden Ferda Yalçınkaya, İsmail Demir ile sohbet ederken, konu açıklığa kavuşmuş.’’

  10 MİLYAR VERDİ

  Konuyu öğrenince iki tarafı dinleme gereği duyduklarını vurgulayan Bilgin, şunları anlattı:

  ‘‘Turgay Öztürk önce İsmail Demir'den 200 milyar liranın kendisine verilmesini istedi. İsmail Demir kabul etmeyince 100 milyar liraya, daha sonra da 50 milyar liraya kadar düştü. Ancak İsmail Demir 10 milyardan fazla veremeyeceğini söyledi. Kalan para İsmail Demir'in hesabına yatırıldı. Müdahale etmeseydik, İsmail Demir'in kazandığı paranın tamamı Turgay Öztürk adına yatacaktı.’’

  Çocuklarıma haber vermemi istemedi

  Süper talihli İsmail Demir olayı şöyle anlattı:

  ‘‘Turgay Öztürk uzaktan akrabam olur. Ben okuma yazma bilmiyorum. Ben söyledim o yazdı. Daha sonra Tunç Büfesi'ne yatırdı. Parasını da ben verdim. Sayısal Loto sonuçlanınca oynadığım 3 kuponu verdim baktı. Bir tane 3 çıktığını söyledi ve 750 bin lirayı tahsil ettik. İkramiye çıkan kuponun arkasında Tunç Büfesi'nin kaşesi ve imzam vardı, onu yırttı. Bu arada çelişkili konuştu, önce ‘5 çıkmış' dedi. Sonra 6 çıktığını söyledi. ‘Seni televizyonlara çıkaracağım' diyerek, bir takım da elbise aldı. Çocuklarıma haber vermemi istemedi. Ankara'ya geldikten sonra beni dolandırmaya kalktı. Kimseye güvenmemek gerek. O'na güvendim, ancak bana kurşun sıksa daha iyiydi. Eşim öldü, parayı çocuklar arasında pay edeceğim. Köye yeni bir cami yaptırıp, çeşmesini onaracağım.’’  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı